strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Nad wodę do Byczyny


   Zaledwie kilometr od Poddębic powstaje jedno z najnowocześniejszych w województwie łódzkim centrów rekreacji i sportów wodnych ,,Byczyna”.

   Już w przyszłym sezonie będą tu zapewne zjeżdżały setki gości z Łodzi i innych miast regionu, bo atrakcje zapowiadają się nietuzinkowe.

   Ma tu być unikatowy w europejskiej skali ogród botaniczny, dwa zarybione zbiorniki dla wędkarzy, kąpielisko z wypożyczalnią sprzętu pływającego, korty tenisowe, boiska sportowe i obszerny parking.

   - Roboty już trwają, całość powinna być ukończona w przyszłym roku – deklaruje burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski. - Obiekt powstaje przy dużym wsparciu funduszy unijnych i budżetu województwa. Jego koszt szacujemy na około 15 mln złotych. Wszystkie obiekty zostaną zbudowane z zachowaniem surowych reżimów ekologicznych, będą też ogrzewane w sposób nieszkodliwy dla środowiska, m.in. pompami ciepła oraz wodami termalnymi, do których dowierciliśmy się pół roku temu pod miastem.

   Centrum rekreacyjne ,,Byczyna” powstaje na istniejącym już zbiorniku wodnym. Jego zaletą jest czystość. Nie jest to zbiornik przepływowy utworzony na rzece, lecz akwen zasilajmy bijącymi w jego dnie źródłami. Zalewy zostaną pogłębione. W pobliżu nich wznoszone są już budynki, w których będzie funkcjonować odnowa biologiczna, gabinety lekarskie, sala konferencyjna i zaplecze gastronomiczne. Obiekt jest pomyślany tak, aby mógł funkcjonować przez cały rok, a nie tylko latem.

   - To dopiero początek wielkich przemian w naszym mieście – zapowiada burmistrz Sęczkowski. – W planach mamy jeszcze przekształcenie parku miejskiego w ogród zmysłów, rewitalizację renesansowego pałacu i budowę basenów termalnych. W połączeniu z wciąż rozrastającym się ZOO Safari w Borysewie sprawiają, ze Poddębice staną się atrakcyjne dla turystów.
(Express Ilustrowany, 09.08.2010)  • (kliknij, aby powiększyć)Powrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+