strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Mówiąca strona


Oficjalna strona internetowa gminy Poddębice "przemówiła".

Wykorzystanie syntezatora mowy, potrafiącego oczytać zawartość serwisów internetowych, sprawiło że ze strony gminy Poddębice mogą teraz korzystać osoby niewidome, niedowidzące oraz osoby starsze. Wszystko to dzięki zapewnieniu odpowiedniej dostępności. Czym ona jest i jak ją zapewniono na stronie gminy?

Dostępność (ang. accessibility) to zbiór standardów i praktyk opisujących metody i wytyczne tworzenia serwisów WWW w sposób zgodny z wymaganiami umożliwiającymi dostęp jak najszerszemu gronu odbiorców. Zapewniony w serwisie dostęp pozwala na łatwe korzystanie ze strony przez wszystkich użytkowników.

Aby zapewnić dostęp w pierwszej kolejności należy zapewnić odpowiednie techniczne przygotowanie strony. Aby zapewnić wspomniane założenie należy zastosować wiele standardów, które dają możliwość zintegrowania strony z zastosowanym syntezatorem mowy. Strona gminy jest w pełni zgodna ze standardami konsorcjum W3C jak i WCAG. Strona internetowa gminy umożliwia przejście do odnośnika za pomocą skrótów klawiszowych zdefiniowanych na stronie. Nawigacja na stronie ułatwiona jest równiez poprzez właściwe opisanie zarówno wszelkiego rodzaju obrazków jak i występujących na niej odnośników - wewnętrznych i zewnętrznych.

Aby pobrać mówiącą przeglądarkę internetową Intelligent Web Reader kliknij tutaj.

 

 Powrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+