strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 
gmina Poddębice

Charakterystyka Gminy

   Gmina Poddębice położona jest w centralnej Polsce w Województwie Łódzkim. Sąsiaduje z pięcioma gminami Powiatu Poddębickiego:  Dalikowem, Pęczniewem, Uniejowem, Wartkowicami i Zadzimiem. W jej skład wchodzi największa liczba sołectw (49 na 193 w całym powiecie). Zajmuje obszar 22 500 ha. Zamieszkuje ją ponad 16 tysięcy osób, z czego połowa to mieszkańcy Poddębic.
   Gmina Poddębice posiada dogodne warunki komunikacyjne. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 72 i wojewódzka  nr 703. W odległości 12 km od miasta znajduje się autostrada A2, a w odległości 37 km Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi. 
   Poddębice położone są niezwykle malowniczo na wzniesieniu, uwieńczone renesansową sylwetką kościoła. U podnóża rozciąga się rzeka Ner, a wokół pierścień lasów, obejmujący powierzchnię 5 tys. ha. Poddębickie lasy stanowią zielone zaplecze rekreacyjne dla aglomeracji łódzkiej.


   Gmina jest w 100% zwodociągowana, a miasto prawie w 100% skanalizowane, co stanowi zdecydowane udogodnienie w życiu mieszkańców oraz stwarza dogodne warunki dla potencjalnych inwestorów. Dzisiaj mimo rolniczego charakteru gminy działa ponad 900 podmiotów gospodarczych, z czego połowa w handlu. Następne 25% prowadzi działalność produkcyjną, a pozostałe świadczą usługi remontowo-budowlane, gastronomiczne i transportowe. Do najbardziej rozwiniętych i nadal rozwijających się branż należy zaliczyć: odzieżową, spożywczą, obuwniczą i budowlaną. 

   Miasto Poddębice pełni funkcję powiatowego oraz miejsko–gminnego ośrodka obsługi w zakresie administracji publicznej, oświaty i wychowania, zdrowia i opieki społecznej, finansów i ubezpieczeń, infrastruktury około biznesowej oraz handlu i innych usług.           
   Od kilku lat gmina realizuje inwestycje, które przyczyniają  się do wzrostu gospodarczego miasta nad Nerem oraz zwiększają zainteresowanie mediów lokalnych i ogólnopolskich.             
   W Poddębicach funkcjonuje jedna z największych w Polsce instalacja słoneczna – solary.    

  • Instalacja solarna

   Gmina Poddębice kompleksowo wykorzystuje w realizowanych inwestycjach odnawialne źródła energii przynoszące wymierne korzyści ekologiczne i energetyczne.                          
   Poddębice położone są na terenach bogatych w złoża wód termalnych o właściwościach energetycznych i leczniczych, które w przyszłości zostaną wykorzystane na potrzeby związane z rehabilitacją i odnową biologiczną. Nowo wybudowany obiekt poddębickiego szpitala stanowić będzie Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne. Dysponuje bowiem odpowiednią bazą ze sprzętem, salami do rehabilitacji i jest przystosowany na potrzeby balneologii. W pobliżu mieści się ośrodek sportowy z otwartymi basenami, a w niedalekiej odległości kompleks wodny.

  • Szpital w Poddębicach

   Uprawianiu aktywnych form rekreacji służą w Poddębicach hale sportowe, sale gimnastyczne, euroboisko, boisko  wielofunkcyjne, boisko do beach soccera oraz stadion sportowy. 
   Poddębice od czterech lat organizują zawody w beach soccera. W tym celu wybudowaliśmy boisko do gry w plażową piłkę nożną. Zorganizowaliśmy Regionalne Mistrzostwa Beach Soccera, Turnieje Regionalne i przede wszystkim Finały Europejskiej Ligi Grupy B, za organizację których Poddębice otrzymały nagrodę od Europejskiej Federacji Beach Soccera w Barcelonie. Miasto odwiedziły wówczas drużyny z Grecji, Anglii, Ukrainy i Polski. W 2007 roku odbyły się Eliminacje V Mistrzostw Polski oraz finały V Pucharu Polski. Poddębice zyskały miano regionalnego promotora gry w piłkę plażową i prekursora sportów plażowych w Polsce. 
   Wszystko to sprawia, że Poddębice są przyjazne i otwarte dla ludzi, a dziennikarze określili je mianem „Miasta Słońca”.

  • Rozgrywki beach soccera

  • (kliknij, aby powiększyć)

  • (kliknij, aby powiększyć)


do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+