strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Remontują ulice, budują też drogę


   Wreszcie rozpoczęła się kompleksowa przebudowa pięciu najbardziej zaniedbanych ulic w Poddębicach. Na skanalizowanie oraz utwardzenie asfaltem Pogodnej, Radosnej, Wiejskiej, Wesołej i Przejazd pójdzie 2,5 mln zł. Większość to pieniądze z Unii Europejskiej, która daje na ten cel 1,7 mln zł.

   Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, porządne chodniki z kostki brukowej na długości 1 km, położony zostanie asfalt. Z nowej drogi mieszkańcy Poddębic będą mogli korzystać od lipca.

   Wykonawcą zadania jest firma Bud-Trans z Sieradza. Pojawienie się ekip remontowych, zwłaszcza na ul. Wiejskiej, było konieczne, bo jak zauważył jeden z naszych Czytelników: - To wstyd, żeby w powiatowym mieście były drogi, jak na zabitej dechami wsi.

   Na tym nie koniec drogowych inwestycji w gminie Poddębice. Rozpoczęły się prace przy budowie tzw. schetynówki, łączącej gminy Poddębice i Dalików.

   Przedsięwzięcie obejmie wykonanie nawierzchni asfaltowej na odcinku 5,5 km na trasie z Panaszewa przez Kazimierzew i Krzemieniew do Lubochy.

   - Razem z gminą Dalików przeprowadzimy inwestycję, która będzie w sumie kosztować 3,2 mln zł. Zadanie w połowie zostanie dofinansowane z budżetu państwa – informuje poddębicki burmistrz Piotr Sęczkowski.

   Na schetynówkę poddębicki samorząd przeznaczy kwotę 344 tys. zł. Gmina Dalików dołoży pięć razy więcej. Wyremontowany odcinek drogi z pewnością posłuży mieszkańcom obu gmin, którzy z prawie sześciokilometrowego traktu będą korzystali zamiast z krajówki relacji Łódź-Poznań.      

   (Tekst: Krzysztof Kaniecki, Polska Dziennik Łódzki)

 

  • Przebudowa ul. Pogodnej, Radosnej, Wiejskiej, Wesołej i Przejazd

  • Remont drogi Panaszew-LubochaPowrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+