kontakt
linki

Ner po 13 latach w IV lidze!

Niedzielę 16 czerwca 2013 roku na długo zapamiętają piłkarze i sympatycy Neru Poddębice – drużyna seniorów po 13 latach powróciła do IV ligi!

Wygrywając 3:2 z Sokołem II/Victorią Rąbień poddębiczanie zapewnili sobie awans, choć do rozegrania mają jeszcze zaległy mecz.

Spotkanie w Aleksandrowie było pełne sportowych emocji. – Do przerwy przegrywaliśmy 1:2. Sokół II/Victoria wzmocniony trzema zawodnikami z trzeciej ligi miał lekką przewagę – mówi Wiesław Maciejewski wiceprezes klubu. – Jednak druga połowa zdecydowanie należała do Neru i zwycięstwo 3:2 to najskromniejszy wynik jaki można było wywalczyć. Zawodnicy wiedzieli o co grają i na boisku zostawili całe serce – dodaje wiceprezes Maciejewski.

Bramki, które dały Nerowi wygraną w tym meczu strzelili: Krzysztof Woźniak – 2 i Mariusz Wdowiak.

Zaangażowanie piłkarzy i przedsezonowe wzmocnienia drużyny dały skutek w postaci awansu do czwartej ligi. W klubie mówiło się o tym już od dłuższego czasu. Drużyna jest gotowa na czwartą ligę.

Droga z piątej ligi do wyższej klasy rozgrywkowej nie była łatwa. W 29 meczach Ner zdobył 58 punktów, wygrywając 18 razy, remisując 4 razy, a siedmiokrotnie schodząc z boiska pokonany. Podopieczni Janusza Czecha strzelili 56 bramek, tracąc 47.

Zwycięski skład Neru to: Marciniak Maciej, Kowalczyk Marcin, Jesionowski Jakub, Piórkowski Adam, Piela Mateusz (75'-Sobczak Michał), Sobańda Szymon (56'-Paczkowski Damian), Czekalski Robert, Woźniak Krzysztof, Kubiak Konrad, Olczyk Łukasz (80'-Makowski Jakub), Wdowiak.Mariusz.