strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 
gmina Poddębice

Sport i rekreacja

   Piłka nożna, beach soccer, piłka ręczna, karate, jiu-jitsu oraz rajdy samochodowe to dyscypliny uprawiane przez poddębickich sportowców. W 2007 roku do naszego miasta zawitała również siatkonoga i rugby.  
  
   W mieście prężnie działają kluby i stowarzyszenia sportowe:
1) LKS Ner Poddębice - klub o 50-letniej tradycji skupia drużyny piłkarskie w różnych kategoriach wiekowych. Przy klubie funkcjonuje także sekcja piłki ręcznej chłopców (rocznik 1989 i 90 oraz 1994).

2) PLKS Dąb Poddębice - działają przy nim sekcje sportowo-rekreacyjne tenisa stołowego, paintballa i wspinaczki. Klub, który istnieje od 2003 roku prowadzi również działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

3) UKS Trops Poddębice - klub zrzeszony przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach, w którym zawodnicy oraz zawodniczki z rocznika 1995 i 96 trenują piłkę ręczną.

4) Stowarzyszenie Centrum Promocji Sportu i Rekreacji „Dragon” w Poddębicach - dzieci i młodzież trenują karate od 1998 roku. Z „Dragona” wywodzą się wielokrotni mistrzowie Polski, Europy i Świata.

5) Stowarzyszenie WIT Poddębice - przy stowarzyszeniu istnieje drużyna seniorów beach soccera oraz sekcja sportu walki jaką jest brazylijskie jiu-jitsu.

W Poddębicach cyklicznie odbywają się imprezy sportowe o randze wojewódzkiej i krajowej: 

- Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych – kilkudniowe zawody z udziałem osób niepełnosprawnych ze Śląska, Kujawsko-Pomorskiego, Mazowieckiego i Łódzkiego. W zawodach rywalizują również drużyny zunifikowane, czyli takie, w których grają osoby pełnosprawne z  niepełnosprawnymi.

- od czterech lat Poddębice są regionalnym promotorem gry w piłkę plażową. Jest to jedyne miasto w centralnej Polsce, które organizuje tego typu zawody. W pierwszym roku funkcjonowania boiska zorganizowano pierwsze Regionalne Mistrzostwa Beach Soccera. W 2006 roku obok Regionalnego Turnieju Beach Soccera prowadzono również Eliminacje Europejskiej Ligi Grupy B, za którą Poddębice otrzymały nagrodę od Europejskiej Federacji Beach Soccera w Barcelonie. Miasto odwiedziły drużyny z Grecji, Anglii, Ukrainy i Polski. W roku 2007 odbyły się eliminacje V Mistrzostw Polski oraz finały V Pucharu Polski.  

- dwanaście czołowych zespołów walczyło na poddębickim stadionie w Mistrzostwach Polski Rugby 7. W 2007 roku impreza odbyła się w Poddębicach po raz pierwszy.        
                
– w 2007 roku na II Mistrzostwach Polski w Siatkonogę rywalizowało dwanaście drużyn. Swoje umiejętności w mieście nad Nerem prezentowali również mistrzowie świata i Europy w tej dyscyplinie sportu.

-Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dzieci rozgrywany jest w Poddębicach od siedmiu lat. Uczestniczą w nim drużyny z całego kraju. Ponadto w mieście nad Nerem gości Szkolna Łódzka Liga Dzieci, w której biorą udział chłopcy i dziewczęta z poddębickich szkół.

- od dziewięciu lat organizowane są Mistrzostwa Karate Fudokan. W zawodach kata i kumite w różnych kategoriach wiekowych biorą udział sportowcy z wielu polskich miast. Turnieje gromadzą rzesze kibiców.


do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+