strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 Remontują ulice, budują też drogę

    Wreszcie rozpoczęła się kompleksowa przebudowa pięciu najbardziej zaniedbanych ulic w Poddębicach. Na skanalizowanie oraz utwardzenie asfaltem Pogodnej, Radosnej, Wiejskiej, Wesołej i Przejazd pójdzie 2,5 mln zł. Większość to pieniądze z Unii Europejskiej, która daje na ten cel 1,7 mln zł.


więcej...

2010-03-30


Piąte miejsce poddębiczan

    GKS Bełchatów zwyciężył w Halowym Turnieju Piłki Nożnej ZINA Cup. Drużyna z Poddębic uplasowała się na piątej pozycji. W walce o to miejsce podopieczni Tomasza Siwińskiego pokonali 2:1 SMS Łódź.


więcej...

2010-03-29


Młodzież wie jak zapobiegać pożarom

    Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Poddębice wzięli udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.


więcej...

2010-03-29


Przedszkolaki na scenie

    Grupa 6-latków A z Publicznego Przedszkola w Poddębicach przy ulicy Miłej za przedstawienie „O smoku Wawelskim” wg Kornela Makuszyńskiego oraz 6-latki A z Publicznego Przedszkola w Poddębicach przy ulicy Przejazd za przedstawienie „Na jagody” wg Marii Konopnickiej zwyciężyły w IV Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych „Kolorowa Scena”.


więcej...

2010-03-29


LGD organizuje nabór na „Małe projekty”

    Lokalna Grupa Działania „Poddębice i Zadzim – Kraina bez barier” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „431 – Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie „Małe Projekty”. Do rozdysponowania jest 200 tys. zł.


więcej...

2010-03-29


Konferencja szkoleniowo-promocyjna LGD

    Obszar działania Lokalnej Grupy Działania, wizja i cele Lokalnej Strategii Rozwoju, a także zasady aplikowania o środki w ramach PROW, pozostające w dyspozycji LGD zostaną omówione podczas konferencji szkoleniowo-promocyjnej organizowanej przez Lokalną Grupę Działania „Poddębice i Zadzim – Kraina bez Barier”.więcej...

2010-03-29


Turniej piłkarski dziesięciolatków

    Dwanaście drużyn chłopców z rocznika 2000 wystartuje w Turnieju Halowej Piłki Nożnej, który odbędzie się w najbliższą sobotę 27 marca br.    


więcej...

2010-03-26


Szkoły będą radosne

   O nowe pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw wzbogacą się szkoły podstawowe w Bałdrzychowie, Niemysłowie, Niewieszu i Poddębicach.


więcej...

2010-03-22


Lepsza droga w Nowej Wsi

   Mieszkańcy Nowej Wsi w Gminie Poddębice będą poruszać się po lepszej drodze. Samorząd zmodernizuje nawierzchnię na odcinku 3,5 km.


więcej...

2010-03-22


Rozpoczęły się kolejne inwestycje drogowe

   Gminy: Poddębie i Dalików wspólnie wybudują schetynówkę. Prace przy budowie tej drogi już się rozpoczęły. Przedsięwzięcie obejmie wykonanie nawierzchni asfaltowej na odcinku 5,5 km na trasie Panaszew-Kazimierzew-Krzemieniew-Lubocha.  


więcej...

2010-03-22


Z wizytą u wicepremiera i europosła

   Zespół Ludowy „Górzanie” z Góry Bałdrzychowskiej oraz Zespół Śpiewaczy „Kaliny” z Ralewic i Rzeczycy wraz z poddębickimi samorządowcami uczestniczył w spotkaniu z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem i europosłem Jarosławem Kalinowskim.  


więcej...

2010-03-19


Ruszyła przebudowa pięciu ulic w mieście

   Maszyny budowlane pojawiły się w obrębie ulic Pogodnej i Radosnej w Poddębicach, gdzie rozpoczęły się prace związane z modernizacją tej części miasta.


więcej...

2010-03-19


Sołtysi świętowali z Marszałkiem

    Sołtysi Gminy Poddębice: Paweł Gogulski, Kazimierz Kujawiński i Józef Gurazda oraz Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski gościli u Marszałka Województwa Łódzkiego na uroczystości związanej z Dniem Sołtysa.


więcej...

2010-03-17


Młodzieżowi rajcy w nowym składzie

   Rozpoczęła się nowa kadencja 2010-2012 Młodzieżowej Rady Miasta Poddębice. Jest to siódma kadencja młodych radnych w historii poddębickiej Gminy.


więcej...

2010-03-16


Ambasador Słowenii w Poddębicach

   Marjan Šetinc – Ambasador Republiki Słowenii oraz Marko Dolžan – Prezes Zarządu firmy Polfa-Łódź gościli w Poddębicach.


więcej...

2010-03-16


Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

    Blisko dwieście prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”. W eliminacjach gminnych uczestniczyli uczniowie szkół z naszego terenu w trzech kategoriach wiekowych: 6-8, 9-12 i 13-16 lat.


więcej...

2010-03-10


Za 15 mln zł powstanie Centrum w Byczynie

    Blisko 15 mln zł ma kosztować centrum turystyczno-rekreacyjne w Byczynie, z czego 10 mln  zł sfinansuje Unia Europejska.


więcej...

2010-03-10


Stowarzyszenie Przyjaciół Bałdrzychowa zatroszczyło się o edukację finansową

    Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Bałdrzychowa  wystąpili z inicjatywą skierowaną do mieszkańców Bałdrzychowa i okolic z propozycją uczestniczenia w warsztatach z edukacji finansowej „Zaplanuj swoją Przyszłość”.


więcej...

2010-03-09


Zaproszenie do udziału w konferencji

    Fundacja Studiów Europejskich – Instytut Europejski w Łodzi zaprasza do udziału w konferencji „Społecznie Znaczy Ekonomicznie - rozwój sektora ekonomii społecznej w województwie łódzkim”, która odbędzie się 23 marca 2010r.


więcej...

2010-03-09


Przebadaj się za darmo

    W dniach 17 oraz 18 marca br. mieszkanki Poddębic i okolic będą mogły skorzystać z badań mammograficznych.
 

więcej...

2010-03-09


Off-road ponownie w Poddębicach

   Sukces ubiegłorocznego rajdu off-road 4x4 w Poddębicach skłonił organizatorów do przeprowadzenia kolejnej edycji tej imprezy. Odbędzie się ona w dniach 7-9 maja br.


więcej...

2010-03-08


Kilka pytań do... Krzysztofa Andrzejczaka, prezesa UKS Trops Poddębice

   - Po raz dziesiąty odbył się w Poddębicach Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców. Proszę powiedzieć jak zaczęła się ta przygoda?
   W 2000 roku Zarząd klubu sportowego Ner Poddębice, w którym byłem kierownikiem sekcji piłki ręcznej, wystąpił z inicjatywą zorganizowania turnieju.


więcej...

2010-03-05


Przekażmy 1% naszym organizacjom

    Rozliczając się z fiskusem podatnicy mogą wspomóc organizacje pożytku publicznego. Taki status w naszej Gminie posiadają organizacje: OSP Zagórzyce i LKS Ner Poddębice.


więcej...

2010-03-04


Absolwenci UTW odebrali dyplomy

    Uczestnicy projektu „Uniwersytet Trzeciego Wieku” odebrali dyplomy i podsumowali swoją pięciomiesięczną edukację w ramach ww. przedsięwzięcia.


więcej...

2010-03-02


Trops najlepszy w turnieju jubileuszowym

    Jubileuszowy, bo X Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców okazał się szczęśliwy dla szczypiornistów UKS Trops Poddębice, którzy zwyciężyli wśród piętnastolatków.


więcej...

2010-03-01


Spotkanie z posłanką

   W Poddębicach gościła Poseł na Sejm RP Hanna Zdanowska. Z młodzieżą oraz mieszkańcami rozmawiała ona m.in. o zakresie obowiązków posła, pracy w komisjach sejmowych, funkcjonowaniu biura poselskiego i procesie legislacyjnym.


więcej...

2010-03-01Powrót do listy archiwalnych aktualności


do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+