strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Wielomilionowe inwestycje


   Dodatkowy milion złotych, do trzech już przyznanych, otrzyma poddębicka gmina na rekultywację nieczynnego wysypiska śmieci. Zarząd województwa łódzkiego zdecydował zwiększyć do 4 mln zł dofinansowanie na rozwiązanie problemu dawnego składowiska odpadów.

   Rekultywacja 2,5 ha terenu usytuowanego w granicach miasta, tuż przy drodze krajowej z Łodzi do Poznania, jest niezwykle istotna. W tym miejscu znajdują się bowiem tereny przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne. Do tego, kiedy się ma taką bombę ekologiczną w środku miasta, trudno myśleć o rozwoju turystycznym opartym na wykorzystaniu wód termalnych.

   Prace przy rekultywacji składowiska potrwają kilkanaście miesięcy. Jeszcze w tym roku rozpocznie się procedura przetargowa, mająca na celu wybór wykonawcy tych prac.

   To nie koniec dobrych wiadomości dla poddębiczan. Niebawem rozpocznie się realizacja opiewającego na blisko 11 mln zł projektu unijnego, polegającego na stworzeniu Ogrodu Zmysłów, upiększaniu zabytkowego pałacu oraz przebudowy nabrzeży Neru graniczących z parkiem. Gmina wyłoniła już wykonawcę zadania.

   Pabianicka firma na powierzchni 3,61 ha zmodernizuje alejki parkowe, tworząc do tego małą architekturę. Teren zostanie oświetlony i nawodniony. Powstaną nowe nasadzenia, drogi oraz parkingi. W Ogrodzie Zmysłów znajdą się muzyczne gniazda, zapachowe siedziska i akustyczne parawany.

   Z kolei przy rzece powstanie bulwar  łączący tereny odwiertu termalnego z młynem, znajdującym się po drugiej stronie miasta.   
(Polska Dziennik Łódzki)


Powrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+