strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Srebrna energia


   Gmina w Lidze Mistrzów Odnawialnych Źródeł Energii zajęła wysokie, drugie miejsce w Polsce.

   Tym samym Poddębice zyskały szansę, by znaleźć się na liście ponad 6 tys. samorządów, które stworzą europejską ligę OZE.

   - Poddębice są pionierem w dziedzinie ekologii – podkreśla z dumą burmistrz Piotr Sęczkowski. – W naszym mieście funkcjonuje jedna z największych w kraju instalacja solarna, kotłownie na biomasę, elektrownie na biomasę, elektrownie wodne na Nerze. W ubiegłym roku za 12 mln zł udało się wybudować odwiert geotermalny, a w tym – pozyskać 3 mln zł na rekultywację składowiska odpadów.

   Celem projektu OZE jest promocja gmin wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz zachęcanie kolejnych samorządów do ich wykorzystania. Temu służyć ma tworzenie lig krajowych w całej Europie.

   - Projekt współfinansowany jest z europejskiego programu „Inteligentna Energia-Europa” – informuje Andrzej Peraj, pracownik magistratu. – Ponad 6 tysięcy gmin, które stworzą Ligę Mistrzów Odnawialnych Źródeł Energii na całym kontynencie, będzie miało za zadanie promowanie działań chroniących środowisko również po zakończeniu tego przedsięwzięcia.
 (Polska Dziennik Łódzki, 26.10.2010r.)  


Powrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+