strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Smród zniknie


   3 miliony złotych pozwolą gminie Poddębice zrekultywować teren nieczynnego już wysypiska śmieci w mieście.

   Cuchnące wysypisko śmieci w centrum nie pasuje do coraz nowocześniejszej infrastruktury i proekologicznych inwestycji, a już zupełnie do aspiracji Poddębic, jako turystycznego miasta. Problem składowiska można jednak będzie rozwiązać. Gmina właśnie pozyskała 3 mln zł na jego rekultywację.

   Dzięki temu zabiegowi nieczynne już składowisko odpadów może przysporzyć miastu blisko 2,5 ha dodatkowej powierzchni. Dobre usytuowanie  pobliżu drogi krajowej, lasu i terenów przeznaczonych pod budownictwo jednorodzinne.

   - Sprawa wysypiska od dawna nie dawała nam spokoju – przyznaje burmistrz Piotr Sęczkowski. – Prowadzimy liczne inwestycje mające na celu przyciągnięcie inwestorów i turystów, do tego chcemy stać się uzdrowiskiem wykorzystującym gorące wody. Brak porządku ze składowiskiem był przeszkodą w realizacji tych celów.

   Poddębiczanie, którzy mieszkają w sąsiedztwie wysypiska od lat zabiegają o to, by w końcu przestali wąchać smrody. Teraz w końcu uzyskali wsparcie samorządu.

   - Bardzo nas cieszy decyzja zarządu województwa, który sfinansuje dwie trzecie kosztów inwestycji – nie kryje zadowolenia burmistrz. – Rekultywacja potrwa kilkanaście miesięcy.

(Krzysztof Kaniecki, Nad Wartą, 30.06-6.07.2010)  • (kliknij, aby powiększyć)


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego


Powrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+