strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Na EURO 2012 i nie tylko


   W standardzie FIFA i UEFA

   Poddębice szykują się do Mistrzostw  Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Ruszyły prace przy budowie kompleksu boisk w pobliżu chętnie odwiedzanego przez spragnionych aktywnego wypoczynku zalewu Byczyna. Władze miasta liczą, że na budowanych właśnie obiektach będzie trenować reprezentacja  któregoś z państw – uczestników Euro 2012.

   – Obiekt w Byczynie będzie jednym z najnowocześniejszych w kraju, ma spełniać wymogi federacji piłkarskich UEFA  i FIFA – mówi burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski. – Kompleks będzie się składał m.in. ze sztucznego i naturalnego boiska do piłki nożnej, boiska do rugby, koszykówki, siatkówki plażowej oraz kortu tenisowego. Na zbiorniku wodnym planujemy budowę bezpiecznego kąpieliska, na innym zbiorniku powstanie z kolei wodny ogród botaniczny oraz pomosty wędkarskie.

   Całość zostanie ogrodzona i oświetlona, połączymy ten teren z miastem za pomocą ścieżek pieszych i rowerowych.

   Obiekt ma być gotowy za 18 miesięcy, czyli jesienią 2011 r. Mając taki kompleks, będziemy starać się o prawo do goszczenia jednej z piłkarskich reprezentacji podczas Euro 2012.

   Inwestycja ma kosztować 15 mln zł. Ponad dwie trzecie tej kwoty pochodzi z funduszy unijnych, resztę sfinansuje poddębicki samorząd.

   Kompleks będzie służył oczywiście nie tylko sportowcom, ale  także  mieszkańcom i weekendowym turystom z najbliższych okolic.

(Tekst: Express Ilustrowany – Bliżej Ciebie, 08.05.2010r., s. 4)  • Budowa kompleksu sportowego ruszyła pełną parą. Na początek trzeba splantować ziemię...Powrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+