strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Rozkopali Gminę


   Nastała wiosna i ruszyły inwestycje w Gminie Poddębice. Na najbliższe miesiące część ulic i podmiejskich miejscowości zamieni się w plac budowy.

   Kilka dni temu w Lubiszewicach rozpoczęła się budowa nowego wodociągu. Dzięki niemu woda trafi do wszystkich gospodarstw, które do tej pory zaopatrywały się w nią w przydomowych studniach. – Z sieci będą mogli skorzystać również letnicy, którzy w tej okolicy mają swe działki – podkreśla Piotr Sęczkowski, burmistrz Poddębic. – To znacznie podniesie komfort wypoczynku.

   Nowe wodociągi mają pojawić się również w położonych nieopodal wsiach Paulina i Leśnik. Warta 700 tys. zł inwestycja ma być gotowa już w lipcu.

   Również kierowcy będą mieć powody do zadowolenia. Służby miejskie zabrały się wreszcie za remont znienawidzonych przez nich ulic Pogodnej, Radosnej, Wiejskiej, Wesołej i Przejazd. Pod drogami zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa, pojawią się nowe chodniki i asfaltowa nawierzchnia. Ulice mają być gotowe w lipcu.

   Kilka dni temu rozpoczęła się też budowa nowej drogi z Poddębic do Dalikowa. Nowa trasa poprowadzi kierowców przez Panaszew, Kazimierzew, Krzemieniew, Lubochę, dzięki czemu będą mogli uniknąć przeciskania się przez zatłoczoną i pełną dziur drogę krajową nr 72. Inwestycja kosztować będzie 3,2 mln zł. Połowę zapłaci Skarb Państwa, w ramach dofinansowania do budowy w ramach tzw. schetynówek. Resztę wyłożą gminy Poddębice i Dalików.

   Mieszkańcy powiatu do inwestycji podchodzą z dużym optymizmem.

   - Dobrze, że coś wreszcie się dzieje – mówi Witold Skóra, mieszkający pod Poddębicami. – Choć Poddębice są miastem powiatowym, do tej pory kojarzyły się zarówno przybyszom, jak i mieszkańcom jedynie z większą wsią. Mam nadzieję, że dzięki inwestycjom sytuacja ta szybko się zmieni.

(Tekst: Express Ilustrowany – Bliżej Ciebie, 10.04.2010r., s. 1 i 4)        


  • Będą lepsze drogi i nowe wodociągi

  • Wodociąg w Lubiszewicach ma być gotowy do końca czerwcaPowrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+