strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Ćwiczą na parkiecie


   Wykorzystując zimową aurę, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach wymieniono parkiet. Starą dwudziestoletnią podłogę zastąpiła porządna dębowa klepka.

   Nowa podłoga pojawiła się również na scenie. Ponadto pomieszczenie do ćwiczeń uzyskało wentylację. To ważne zwłaszcza, że w sali oprócz lekcji wychowania fizycznego, odbywają się także zajęcia dodatkowe oraz różnego rodzaju imprezy okolicznościowe oraz akademie.   

   - Wymiana parkietu w sali gimnastycznej poddębickiej podstawówki to kolejny etap modernizacji szkoły, do której uczęszcza ponad pół tysiąca dzieci – przyznaje burmistrz Piotr Sęczkowski. - Wyremontowana sala tworzy całość z ciągiem sportowym, który posiada nowe okna i ogrzewanie oraz sanitariaty, przystosowane także dla osób niepełnosprawnych.

   Na wymianę parkietu samorząd przeznaczył 80 tys. zł. Połowę z tej kwoty pochodzi z funduszy zewnętrznych.

   To niejedna inwestycja, jaką w ostatnim czasie zrealizowano w popularnej jedynce. Uczniowie tej szkoły mają do dyspozycji również dwa sztuczne boiska – wielofunkcyjne oraz do piłki nożnej ze sztuczną murawą najnowszej generacji, która nie jest tak kontuzjogenna, jak pierwsze takie nawierzchnie.

   Budowa boisk doszła do skutku, bo gmina otrzymała pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

(Tekst: Krzysztof Kaniecki, Polska Dziennik Łódzki, 03.02.2010r.)  


  • Uczniowie poddębickiej szkoły ćwiczą na nowym parkieciePowrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+