strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Zrobią porządny dojazd do A2


   Kierowcy dojeżdżający z Poddębic do autostradowego węzła w Wartkowicach, już wkrótce powinni przestać narzekać na fatalny stan wąskiej drogi dojazdowej. Zły stan trasy stanowi duże zagrożenie dla korzystających z niej ludzi. Z drogi zrobiła się praktycznie ścieżka. Dlatego władze wojewódzkie chcą wydać 50 mln zł na liczący niewiele ponad 10 km odcinek drogi wojewódzkiej 703 relacji Poddębice – Łęczyca.

   Za te pieniądze ma być wybudowany wzorcowy odcinek trasy w woj. łódzkim, wyposażonej w pełną infrastrukturę z porządnymi chodnikami oraz ścieżkami rowerowymi.

   Pierwsze prace przy przebudowie jezdni mają rozpocząć się już wiosną. Wcześniejsze plany rozpoczęcia przebudowy datowane były dopiero na 2013.

   - Wielokrotnie z wójtem Piotrem Kuropatwą oraz przedstawicielami firm znajdujących się przy trasie przekonywaliśmy marszałka województwa Włodzimierza Fisiaka do przyspieszenia prac – zdradza burmistrz Piotr Sęczkowski. – Obiecał pomoc i słowa dotrzymał.

   Znamy już wykonawcę robót. Przebudową drogi zajmie się poddębickie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które jest liderem konsorcjum firm, które wygrało przetarg.

   Zadanie zakłada m. in. budowę dwóch rond. Jedno znajdować się będzie przy wyjeździe z Poddębic na skrzyżowaniu ulicy Krasickiego i Pogodnej. Drugie będzie na skrzyżowaniu Starym Gostkowie.

   Remontowany odcinek drogi stanowi ważny element logistyczny dla działających w jej pobliżu firm. Swoje fabryki ulokowały tu m.in. włókiennicza Sandra oraz koncern tytoniowy Japan Tobacco.

(Krzysztof Kaniecki, Polska Dziennik Łódzki, 28.10.2009r.)


  • Wiosną 2010 roku ma się rozpocząć modernizacja drogi 703 z Poddębic do WartkowicPowrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+