strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Każdy chce zabłysnąć...


   Z burmistrzem gminy Poddębice Piotrem Sęczkowskim na półmetku kadencji rozmawia Krzysztof Kaniecki (źródło: Nad Wartą, 3-9.12.2008r.)

Jest pan najmłodszym burmistrzem w województwie. Brak doświadczenia nie przeszkadza rządzić gminą?
Początki wcale nie były łatwe. Konsekwencja w działaniu i wsparcie kadry urzędniczej, która z każdym dniem jest lepsza, to gwarancja sukcesu. 

A pan taki osiągnął?
Dzięki promocji Poddębice stały się zauważalne nawet w skali kraju. Dziś o nas mówi się jako o mieście słońca, bo Poddębice stawiają na ekologię. Stąd wziął się pomysł nazwy promującej miasto. Teraz o wiele łatwiej jest rozmawiać z ludźmi, którzy chcą tu inwestować. Ściągamy turystów. 

Do miasta bez turystycznych atutów?
Tak. Padają rekordy odwiedzin naszej gminy. Drugie w Polsce zoo safari ściągą tysiące ludzi. Tę ofertę trzeba poszerzyć. Wymyśliliśmy ogród zmysłów. Zadanie trudne i ambitne, ale mam nadzieję, że uda się je zrealizować. 

Stawia pan na oryginalne pomysły?
Każdy samorząd chce zabłysnąć, a jednocześnie pomóc mieszkańcom. Stąd wziął się choćby pomysł wypożyczalni sprzętu dla niepełnosprawnych. 

Obejmował pan urząd w momencie, kiedy upadał największy zakład w mieście. Obiecał pan ludziom, że postawi na rozwój przedsiębiorczości. Udało się?
Bez pracy nie ma kołaczy, dlatego ważne jest pojawienie się nowych firm. Sandra, Japan Tobacco, Korin, to przykłady firm, które wybrały nasz region. Ranking gmin pokazuje, że jesteśmy na 6. miejscu pod względem firm na mieszkańca za 2007 rok. Za obecny rok powinno być jeszcze lepiej. Ludziom potrzebny jest grosz w kieszeni, by mogli myśleć o codziennych wydatkach, czy edukacji. 

Edukacja to pana konik?
Tak, dlatego tym bardziej cieszę się, że wyremontowane szkoły zmieniają wizerunek. Budujemy przyszkolne obiekty sportowe. Mamy pierwsze w powiecie boisko ze sztuczna trawą. Obok powstaje obiekt dla koszykarzy. Dbamy również o edukację wsi. Powstały dwa centra komputerowe w Bałdrzychowie i Niewieszu. Zmienił się system zarządzania oświatą. 

Mieszkańcy chcą nowych dróg i chodników.
Założyłem, że wybuduję około 20 km dróg i ulic. 60 procent z tego już zrobiłem, ulica Rzemieślnicza, Dębowa, Sobieskiego, Ogrodowa, Byczyna, Zagórzyce, Pudłów to tylko niektóre inwestycje, które dobiegają końca. 

Pracy nie brakuje?
Czas płynie nieubłaganie. Te dwa lata kojarzą mi się przede wszystkim z pracą. Odkąd zostałem burmistrzem moi bliscy i znajomi mają do mnie pretensje, ze zupełnie się z nimi nie spotykam. Muszą mnie zrozumieć, bo mieszkańcy mi zaufali i ja nie mogę ich zawieść.

Powrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+