strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Rośnie fabryka papierosów


   180 osób może liczyć w przyszłym roku na pracę w powstającej pod Poddębicami fabryce Japan Tobacco. Koncern tytoniowy buduje w miejscowości Gostków Stary drugą już wytwórnię papierosów. Będą tu produkowane takie marki jak Camel, Salem czy LD.

  Japan Tobacco pojawiła się w okolicy Poddębic w kwietniu 2007 roku. Pierwsza ich fabryka już działa i zatrudnia 320 pracowników. Obecnie powstaje kolejny zakład, w którym wytwarzanie papierosów ma ruszyć w przyszłym roku, a pełną zdolność produkcyjną firma osiągnie za dwa lata.

- O wyborze Poddębic na siedzibę Japan Tobacco przesądziła bliskość autostrady A2 i dobre warunki, jakie zaoferował nasz region inwestorowi – mówi burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski. – Dla nas ta fabryka oznacza pół tysiąca miejsc pracy przeznaczonych głównie dla mieszkańców miasta i gminy oraz wpływ z podatków od wynagrodzeń pracowników. Podatki o nieruchomości zasilą natomiast gminę Wartkowice, bo na jej terenie powstaje zakład.

   Budowa tak dużej firmy ma jeszcze jeden pozytywny aspekt. Marszałek województwa łódzkiego Włodzimierz Fisiak podjął decyzję o przyśpieszeniu modernizacji drogi wojewódzkiej 703, która łączy Poddębice i Gostków Stary z autostradą A2. Trasa ta zostanie do 2010 roku gruntownie przebudowana, poszerzona i wyposażona w ścieżkę rowerową.  
(Tekst i zdjęcie: Jacek Zemła, Express Ilustriowany - Bliżej Ciebie, 25.10.2008 r.)


  • Powstająca w Gostkowie Starym hala o powierzchni 24 tys. m. kw. pomieści jedną z najnowocześniejszych w Polsce linii do produkcji papierosówPowrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+