strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Sobieski na ławeczce?


   Mieszkańcy poddębickiego osiedla Północ jeszcze w tym roku dotrą do swoich mieszkań gruntownie zmodernizowaną ulicą Sobieskiego. Główna arteria tej części miasta będzie miała nową nawierzchnię, chodniki, oświetlenie i zieleńce. Na zakończenie inwestycji przy ulicy stanąć ma niewielki pomnik króla Jana III Sobieskiego.

   - Chcielibyśmy, żeby to było coś nietypowego, w formie zbliżonej do łódzkiej Ławeczki Tuwima – mówi burmistrz miasta Piotr Sęczkowski. – Obok pomnika powstanie skwer, na którym mieszkańcy będą mogli wypoczywać, a przy pomniku zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na razie nie zdecydowaliśmy jeszcze o ostatecznej formie monumentu. Prawdopodobnie rozpiszemy skierowany do artystów rzeźbiarzy konkurs na projekt.

   Roboty przy modernizacji ulicy Sobieskiego już ruszyły. Przez pewien czas mieszkańcy mogą narzekać na utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym, ale potem powinno być już tylko lepiej. Zostanie położony nowy asfalt na jezdni, chodniki z kostki brukowej, nowe lampy oraz drzewa i krzewy. Wiosną wzdłuż ulicy zostaną założone rabaty kwiatowe w formie długich pasów o różnych kolorach. Koszt modernizacji ulicy Sobieskiego w Poddębicach wynosi około 520 tysięcy złotych. Całość inwestycji finansuje miasto.  
(Tekst i zdjęcie: Jacek Zemła, Express Ilustrowany - Bliżej Ciebie, 25.10.2008 r.)


  • Prace przy modernizacji ulicy Sobieskiego już się rozpoczęłyPowrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+