strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Rondo jednak będzie!


   Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybuduje w przyszłym roku rondo w centrum Poddębic. Mimo wcześniejszych zapewnień, że droga krajowa nr 72 doczeka się modernizacji dopiero za trzy lata, pieniądze na tę inwestycję się znalazły.

   Rondo powstanie u zbiegu ulic Łódzkiej i Łęczyckiej, czyli na skrzyżowaniu drogi krajowej 72 i wojewódzkiej 703. To miejsce od dawna źle się kojarzy kierowcom i pieszym. Bardzo trudno tu włączyć się do ruchu z podporządkowanej szosy wiodącej do Łęczycy, jeszcze trudniej z dobiegającej z południa ulicy Zielonej. Na problemy z przejściem przez jezdnię narzekają też piesi. Jest tu co prawda migające żółte światło, ale to nie załatwia sprawy.  

- Ruch na trasie Łódź – Uniejów jest z roku na rok coraz większy, a tymczasem to skrzyżowanie nie zmieniło się od wielu lat – mówi Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski. – w tym miejscu przez ruchliwą drogę przechodzą codziennie dziesiątki uczniów pobliskiej szkoły. O wypadek nietrudno.

   Władze Poddębic od dłuższego czasu zabiegały w GDDKiA o przebudowę skrzyżowania. Jednak drogowcy niemal zawsze odpowiadali: tak, ale w ramach modernizacji całej drogi nr 72. To jednak odwlekało się z roku na rok. – Rondo powstanie w przyszłym roku, niezależnie od innych robót na drodze 72 – mówi Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA w Łodzi.

- Takie są najnowsze ustalenia. Jesteśmy na etapie dopinania dokumentacji, na początku przyszłego roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę, realny termin rozpoczęcia prac to czerwiec. Myślę, że inwestycja powinna zostać zakończona w ciągu trzech miesięcy.
(Tekst i zdjęcie: Jacek Zemła, Express Ilustrowany, 20.10.2008r.)


  • To skrzyżowanie jest utrapieniem i dla kierowców, i dla pieszych. W przyszłym roku ma zostać przebudowanePowrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+