strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Na koniec roku gmina remontuje wiejskie drogi


   Jeszcze w tym roku mieszkańcy podpoddębickich Zagórzyc będą poruszać się po nowej asfaltowej drodze. Dywanik położony zostanie na dwukilometrowym odcinku. Rozpoczęte właśnie roboty budowlane to drugi etap prac związanych z modernizacją drogi w tej wsi.

   W ubiegłym roku nawierzchnię żwirową zastąpił tłuczeń kamienny.  W tym roku zostanie utwardzona asfaltem. Wówczas całość robót kosztowała 196 tys. złotych, a teraz szacuje się, że koszt wyniesie ponad 400 tys. zł.

   Fakt ten cieszy  mieszkańców, którzy po obfitych opadach mają problemy z dostaniem się do swoich posesji. Podkreślają, że wieś się ciągle rozbudowuje, więc porządna droga jest potrzebna.

  Zakończenie prac przewidziano na koniec listopada. Jednak jak zapewnia burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski, nie jest to ostatnia inwestycja drogowa, jaką chce w tym roku przeprowadzić gmina.

   W najbliższym czasie zmodernizowane mają być jeszcze gminne drogi w miejscowościach: Byczyna, Praga i Nowy Pudłów. Istotne jednak jest, by drogowcom sprzyjała korzystna do robót aura.

- Najważniejsze, żeby pogoda nie pokrzyżowała szyków ekipom budowlanym. Wtedy na pewno zdążymy wyremontować wszystkie gminne drogi ujęte w tegorocznym planie. Zarówno te na wsiach, jak i w samym mieście – zapewnia burmistrz Piotr Sęczkowski.   
(Tekst: Wit. L. Leśniewicz, Polska Dziennik Łódzki, 14.10.2008r.)

Powrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+