strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Wykorzystują dobrą pogodę i remontują na potęgę


   Po prawie trzydziestu latach poddębiczanie mieszkający przy ulicy Kosmonautów doczekają się kanalizacji deszczowej, a w konsekwencji i asfaltu na drodze przed swoimi domami. Trwają roboty budowlane, których koniec przewidziano jeszcze w tym miesiącu. Koszt szacowany jest na niemal 700 tys. złotych.

  Droga znajduje się na osiedlu domków jednorodzinnych nieopodal centrum miasta. W pobliżu Kosmonautów mieści się przedszkole i tzw. miasteczko ruchu. Wkrótce też w tej okolicy powstanie market, co na pewno zwiększy ruch w tej części Poddębic. Poza tym dzięki przebudowie ulicy Kosmonautów na odcinku od ulicy Przejazd do ulicy Wyzwolenia łatwiejsze będzie też dojście od tej strony do poddębickiego szpitala.

   Rozpoczynając inwestycję przy ul. Kosmonautów, w magistracie zdecydowano także zmodernizować ulicę Wyzwolenia i ulicę 22 Lipca. Do połowy października ma być tu wymieniony chodnik. W sumie prawie 700 m kw kostki brukowej. Stare i brzydkie chodniki nie tylko szpeciły ulice, ich wymiana jest konieczna również z uwagi na bezpieczeństwo. Koszt inwestycji to około 100 tys. złotych.

- Chcemy poprawić bezpieczeństwo w okolicy przedszkola oraz planowanego marketu. Na remoncie skorzystają też mieszkańcy, którzy przestaną grzęznąć w błocie – zachwala inwestycje burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski.
(Autor: Wit L. Leśniewicz, Polska Dziennik Łódzki, 8.10.2008 r.)       

  • Przy ul. Kosmonautów trwają prace budowlanePowrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+