strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Będzie praca


   Ponad 200 osób może liczyć na pracę przy produkcji papierosów w gostkowskim Gallaherze. Obecnie zatrudnienie w fabryce tytoniu ma 320 ludzi. Właściciele – Japończycy – budują nową halę produkcyjną. Prace zakończą się w przyszłym roku, ale już teraz montowane są urządzenia.

   Dobre dla mieszkańców szukających pracy wiadomości są efektem inwestycji szacowanej na kwotę 60 milionów dolarów. Właśnie tyle na rozbudowę fabryki w Gostkowie Starym pod Wartkowicami do końca 2010 r. wyłoży japoński koncern tytoniowy. Firma Japan Tobacco International inwestuje też w instalację wyposażenia produkcyjnego. Montaż urządzeń rozpocznie się jeszcze w tym roku.

- Jesteśmy przekonani, że dzięki tej inwestycji polski zakład JTI stanie się jedną z najbardziej nowoczesnych i wydajnych fabryk papierosów w Europie Środkowej – przyznaje Andrzej Kupstas, dyrektor operacyjny JTI na Europę Środkową i Kazachstan.

- Cieszymy się, że zagraniczny kapitał widzi potrzebę inwestowania w naszym rejonie – nie kryje zadowolenia Piotr Sęczkowski, burmistrz Poddębic. – Do ostatniej chwili ważyły się losy inwestycji, ponieważ do końca zabiegał o fabrykę austriacki Linz.

   Z pojawienia się prężnego inwestora, który w kwietniu 2007 r. przejął brytyjski koncern Gallaher Polska, pod którym szyldem produkowane były gostkowskie papierosy, cieszy się też wójt gminy Wartkowice. Piotr Kuropatwa może śledzić postępy na budowie z okien urzędu, który sąsiaduje z fabryką przez drogę.

- Poza nowymi miejscami pracy dla nas bardzo istotne są podatki od nieruchomości, na które bardzo liczymy – zdradza Kuropatwa. – Ręce już zacieramy z tego powodu. Samorząd województwa w związku z rozwojem gostkowskiej firmy zauważył potrzebę lepszego dostępu do autostrady A2. Wreszcie zostanie przebudowana droga wojewódzka 703.

   Budowana hala fabryczna w Gostkowie Starym ma 24 tys. m2 powierzchni. Po modernizacji zatrudnienie zwiększy się tu do około 500 osób.

   JTI jest częścią Japan Tobacco Inc., trzeciego pod względem wielkości koncernu tytoniowego na świecie. Produkujemy trzy spośród pięciu największych marek papierosów na świecie: Winston, Mild Seven i Camel. Na koniec 2007 r. JTI osiągnęła sprzedaż netto na poziomie 8 mld dolarów. Grupa na całym świecie zatrudnia 23 tys. osób i prowadzi działalność w 120 krajach.
(Autor: Krzysztof Kaniecki, Polska Dziennik Łódzki, 8.10.2008 r.)     

  

  • Wkrótce w Japan Tobacco zatrudnienie znajdzie ponad 200 osóbPowrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+