mapy
kontakt
linki

Poddębiccy mistrzowie szczypiorniaka

Udana okazała się wiosna dla poddębickich zawodników grających w piłkę ręczną. Jako zwycięzcy wrócili z finałów Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Mini Piłce Ręcznej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach. Wychowankowie Sebastiana Bamberskiego z rocznika 1998 nie mieli sobie równych  i bez trudu pokonali swych grupowych rywali: 17:8 z Tomaszowa Mazowieckiego oraz 21:18 z Rawy Mazowieckiej.  W finale ograli 15:9 SP 149 Łódź.

Wygrana w finałach wojewódzkich dała uczniom poddębickiej podstawówki awans do Mistrzostw Polski, które w czerwcu br. odbędą się w Koninie.

- Tytuł mistrza jest jak najbardziej zasłużony – uważa trener Bamberski. – Na co dzień chłopcy grają w szczypiorniaka w klubie UKS Trops Poddębice i walcząc w Lidze Dzieci w tym sezonie zdobyli Mistrzostwo Województwa Łódzkiego.

Mistrzowski team tworzą: Dominik Antczak, Wiktor Śpiączka, Patryk Bienias, Witold Sobańda, Hubert Andrysiewicz, Aleksander Malczuk, Łukasz Nastarowicz, Mateusz Naporowski, Błażej Modrzejewski, Maciej Kubicki.

Awans do finałów Mistrzostw Polski wywalczył również zespół poddębickiego Gimnazjum. Nasi gracze o najwyższe laury będą rywalizować w Radomiu w czerwcu br.

Z kolei juniorzy młodsi UKS Trops Poddębice zwyciężyli w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Kaliszu. Podopieczni Sławomira Kobielskiego pokonali 18:8 Start Konin, 20:14 Polonię Środa Wielkopolska, 19:15 Nike Kalisz, a w finale 12:8 Kadrę Województwa Śląskiego.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Robert Hynasiński z Tropsa, który swoimi interwencjami wprowadzał w zachwyt trenerów oraz zebranych widzów.

- Jak widać po wynikach poddębiccy zawodnicy są w doskonałej formie i o dobre wyniki w finałach możemy być spokojni. Chociaż jest to sport i może być różnie – twierdzi prezes Tropsa Krzysztof Andrzejczak.