strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Droga za 1,6 mln zł


   Wiadomo za ile zostanie wybudowana kolejna schetynówka w gminie Poddębice. Samorządowcy rozstrzygnięli przetarg na utwardzenie ponad 3 km traktu z Bałdrzychowa przez Podgórcze do wsi Malenie. Asfalt, łączący drogę powiatową Praga-Wierzchy z wojewódzką Łask-Uniejów położy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Poddębicach. Wykona to zadanie za 1,6 mln zł.

   Z tej kwoty gmina będzie musiała zapłacić połowę. Drugą część pokryje budżet państwa, bo takie są zasady prowadzenia inwestycji w ramach Narodowego Programu Rozbudowy Dróg Lokalnych, który potocznie zyskał miano schetynówek.

   - Cieszę się, że nasz wniosek przeszedł pozytywną weryfikację, bo jest to dla nas bardzo ważna droga – nie kryje zadowolenia burmistrz Piotr Sęczkowski. – W tym roku na terenie naszej gminy powstaną dwie schetynówki. Tę drugą przyjdzie nam jednak zrealizować wspólnie z gminą Zadzim.

   Gospodarz gminy ma pozytywne doświadczenia związane z budową dróg wspólnie z sąsiadami. Rok temu powstał trakt na styku gmin Poddębice i Dalików. teraz przyszedł czas na samodzielne działanie. Roboty budowlane mają ruszyć w marcu i potrwają do końca sierpnia.  

(Polska Dziennik Łódzki, 10.02.2011r.)


Powrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+