strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 


Remont od piwnic


   Rozpoczęły się długo wyczekiwane prace przy rewitalizacji za unijne pieniądze renesansowego pałacu w Poddębicach.

   Powrót lekkiej zimy nie jest w stanie przeszkodzić robotnikom, którzy remont obiektu rozpoczęli od najniższej kondygnacji.

   - W piwnicach są usuwane tynki ze ścian i sklepień – informuje burmistrz Piotr Sęczkowski. – Kolejny etap robót przewiduje ich renowację. W tej części zaplanowano również obniżenie podłóg oraz budowę windy. Budynek pałacu był bardzo zniszczony i wymagał remontu. Cieszy fakt, że udało się do tego doprowadzić. Poddębicki pałac to perełka architektury, jedna z nielicznych w naszym województwie. Jestem przekonany, że po renowacji przyciągnie rzesze turystów.

   Zgodnie z projektem w pałacu, obok Poddębickiego Domu Kultury, swą siedzibę będzie mieć dom pracy twórczej. Utworzone w nim pracownie plastyczne, muzyczne, fotograficzne zostaną wyposażone i przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W remontowanych obecnie piwnicach, oprócz kafeterii, znajdować się będą pomieszczenia socjalne i gospodarcze.

   Przypomnijmy, że inwestycja obejmie również budowę Ogrodu Zmysłów oraz bulwaru nad Nerem. Powstaną ciągi pieszo-rowerowe z elementami małej architektury oraz oświetleniem. Zadanie, warte 11 mln zł, otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 7 mln zł.    
(Polska Dziennik Łódzki, 25.01.2011r.)
  • Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiegoPowrót do listy aktualności

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+