strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 
gmina Poddębice

Turystyka

   Gmina Poddębice posiada wiele walorów przyrodniczych, które w znacznym stopniu wpływają na atrakcyjność turystyczną tego regionu. Jedną piątą powierzchni naszej Gminy zajmują lasy - prawdziwa atrakcja dla grzybiarzy, zbieraczy jagód i amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu.

   Na szczególną uwagę, zarówno ze względów krajobrazowych jak i przyrodniczych, zasługuje rezerwat przyrody „Dąbrowa Napoleonów”. Jest to rezerwat leśny znajdujący się przy trasie Poddębice-Uniejów. Został on utworzony w celu ochrony około stuletniej świetlistej dąbrowy oraz mieszanego boru z bujnym runem, w którym występuje wiele gatunków rzadkich i chronionych roślin.

   Amatorom wędkowania i wypoczynku nad wodą można polecić stawy rybne w miejscowości Byczyna. W niedalekiej odległości od Poddębic, w miejscowości Niewiesz mieści się stadnina koni i boisko do minigolfa. 
                                                                                               
   W naszej Gminie prężnie rozwija się agroturystyka. Powstało Stowarzyszenie Agroturystyczne Ziemi Poddębickiej, które zrzesza 24 gospodarstwa i oferuje noclegi, regionalne potrawy oraz inne atrakcje umilające wypoczynek.
                                                           
   Na terenie Gminy Poddębice funkcjonują szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Planowana jest trasa szlaku konnego. Szlaki mają na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej gminy, kultywowanie tradycji i dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacanie wiedzy o regionie. Sieć szlaków turystycznych ma łączyć najatrakcyjniejsze krajoznawczo miejsca, z uwzględnieniem bazy gastronomicznej i noclegowej. 


do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+