strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 Poddębice w krajowej czołówce...

  Piąte miejsce wśród miast powiatowych za wydatki inwestycyjne, a za wykorzystanie funduszy UE na projekty społeczne obejmujące inwestycje szóste miejsce wśród miast powiatowych to osiągnięcia Poddębic w rankingu pisma samorządowego "Wspólnota".

 


więcej...

2016-09-30


„Tu brzoza” wystartowała

   Fundacja „Tu brzoza” z Nowego Pudłowa, która powstała w wyniku sformalizowania działalności Klubu 4H „Magiczne Pudło” i kontynuuje przedsięwzięcia prowadzone przez pudłowską młodzież, zrealizowała projekt pn. „Tu brzoza startuje”.


więcej...

2016-09-30


Reaktywacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zainteresowanie mieszkańców sprawiło, że reaktywowany będzie Poddębicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.


więcej...

2016-09-29


Będzie praca dla dziewiarzy

   Poddębicka Sandra jeszcze w tym roku może zwiększyć zatrudnienie do dwustu osób. 
   Tak się stanie, o ile przed zimą zakończy się budowa nowej hali produkcyjnej, która już powstaje. 


więcej...

2016-09-23


Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

    W województwie łódzkim ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami, a także sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. 


więcej...

2016-09-22


Blisko 2,5 mln złotych na remont jazów

   Po wybudowaniu w ubiegłym roku zalewu w Górze Bałdrzychowskiej Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi prowadzi kolejne przedsięwzięcia w zakresie gospodarki wodnej na terenie Gminy Poddębice. Tym razem remontowane są jazy na rzece Ner. Koszt inwestycji to blisko 2,5 mln zł.

więcej...

2016-09-21


Gminę czeka informatyzacja

   Kompleksowa informatyzacja urzędu oraz jednostek podległych, wykonanie serwisów internetowych, zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, czy wdrożenie systemów zarządzania to tylko niektóre z celów projektu, jaki zrealizuje poddębicki samorząd.    

więcej...

2016-09-21


Wycieczka rowerowa i rajd pieszy na zakończenie sezonu

   W sobotę 17 września 2016 roku odbyła się wycieczka rowerowa na zakończenie sezonu rowerowego.


więcej...

2016-09-20


Muzeum na kółkach od dziś w Poddębicach

    Od dziś do czwartku w Poddębicach gości "Muzeum na kółkach". Projekt realizowany jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Poddębickim Domem Kultury i Sportu.


więcej...

2016-09-20


Działki na sprzedaż

   Gmina Poddębice posiada do sprzedania atrakcyjne działki. Nieruchomości zlokalizowane są w Poddębicach przy ulicach: Wschodniej i Tulipanowej oraz w Sworawie i Niewieszu Kolonii.


więcej...

2016-09-19


Wytańczyły sobie sukces

   Oliwia Olczyk i Weronika Wydrzyńska pochodzą z Poddębic i z wielkim oddaniem poświęcają się tańcu mażoretkowemu. Ogromne zaangażowanie w rozwój swojego hobby oraz ciężka praca sprawiły, że wystąpiły na arenie międzynarodowej, gdzie reprezentowały nie tylko Polskę, ale przede wszystkim rodzinne Poddębice. 


więcej...

2016-09-16


"Jesion" rozsławia Poddębice

   Zagraniczne wojaże mu nie straszne, a w ostatnich dniach często można go było zobaczyć w telewizji i internecie. Jakub Jesionowski - pseudonim "Jesion", bo o nim mowa, z orłem na piersi we włoskim Jesolo wspólnie z reprezentacją Polski Beach Soccera zwyciężył turniej eliminacyjny do Mistrzostw Świata 2017, które zostaną rozegrane na wyspach Bahama.


więcej...

2016-09-16


Folkowy przystanek w Pudłówku

   Nietypowo wygląda przystanek autobusowy w Pudłówku. Dzięki pomysłowi Barbary Gortat i Pauliny Gortat-Gapińskiej z Fundacji "Tu brzoza" przystanek nabrał nowej formy, inspirowanej sieradzkim folklorem.

 
więcej...

2016-09-15


Europejskie Dni Dziedzictwa w Poddębicach

   Europejskie Dni Dziedzictwa dotarły do Poddębic. Celem projektu jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego.


więcej...

2016-09-14


Zaproszenie na wycieczkę rowerową

   LKS Termy Ner Poddębice i Gmina Poddębice zapraszają w najbliższy weekend (17-18 września br.) na wycieczkę rowerową w związku z kończącym się sezonem rowerowym.


więcej...

2016-09-13


IX Wojewódzki Rajd Rowerowy OHP

    Łódzka Wojewódzka Komenda OHP w Łodzi wraz z Hufcem Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zorganizowała IX Wojewódzki Rajd Rowerowy OHP pod hasłem „Na szlaku miejsc pamięci ofiar II Wojny Światowej 1939-1945”.


więcej...

2016-09-12


Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców

   W imieniu Departamentu ds. Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu eksportu dla przedsiębiorców małych i średnich przedsiębiorstw z regionu łódzkiego.


więcej...

2016-09-09


Poddębice na Mixerze

   Z ofertą turystyczną Gminy Poddębice mogli się zapoznać wszyscy, którzy odwiedzili Mixer Regionalny Łódzkie 2016. Poddębickie stoisko znalazło się w gronie ponad stu, które można było spotkać na ul. Piotrkowskiej w Łodzi.


więcej...

2016-09-05


Łódzkie - zobacz największe atrakcje regionu

   Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wraz z łódzkim oddziałem Gazety Wyborczej przygotował reportaż multimedialny o atrakcjach turystycznych w Łódzkiem. Na mapie znalazły się również Poddębice. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.


więcej...

2016-09-02Powrót do listy archiwalnych aktualności


do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+