strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 Otwarcie drogi

    Schetynówka łącząca Bałdrzychów z Podgórczem i Maleniem oddana do użytku. Otwarcia drogi dokonali: posłowie Stanisław Olas i Andrzej Biernat, Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Poddębicach Paweł Gogulski, Starosta Poddębicki Ryszard Rytter oraz Jacek Spławski prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Poddębicach


więcej...

2011-08-30


Dożynki gminno-parafialne

   W Bałdrzychowie mieszkańcy Gminy Poddębice świętowali tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne. Uroczystości odbyły się w miejscowym kościele. Uczestniczyli w nich posłowie: Stanisław Olas i Andrzej Biernat, samorządowcy Gminy i Powiatu, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, zespół ludowy z Bałdrzychowa, delegacje, rolnicy, mieszkańcy.


więcej...

2011-08-29


Zapraszamy na uroczystości do Bałdrzychowa

    Burmistrz Poddębic i Starosta Poddębicki zapraszają do Bałdrzychowa w sobotę 27 sierpnia 2011r.
   Na ten dzień zaplanowano następujące uroczystości: dożynki gminno-parafialne, otwarcie schetynówki Bałdrzychów – Podgórcze – Malenie oraz festiwal muzyki i pieśni ludowej.


więcej...

2011-08-24


Droga połączy dwie gminy

    Dobiega końca budowa schetynówki z Pudłówka do Piotrowa, łączącej gminę Poddębice z gminą Zadzim. Samorządy kosztuje to 873 tys. zł. Drugie tyle dokłada państwo. Nowa droga ucieszy kierowców, którzy od strony Szadku będą mogli dojechać do Poddębic z pominięciem dwóch niebezpiecznych przejazdów kolejowych.
(Polska Dziennik Łódzki, 24.08.2011r.)


więcej...

2011-08-24


Półkolonie z policjantem

   Poddębiccy stróże prawa spotkali się z dziećmi, które na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach spędzają półkolonie.


więcej...

2011-08-23


Szczypiorniści przygotowują się do sezonu

    Obozem sportowym rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu szczypiorniści Tropsa Poddębice. Na obozie na Mazurach przebywały wszystkie drużyny, które będą startować w rozgrywkach ligowych: juniorzy młodsi – rocznik 1995, młodzicy – rocznik 1997 i młodsi, dzieci chłopcy – rocznik 1999 i młodsi oraz dziewczynki – rocznik 1999.
 

więcej...

2011-08-23


Kurs języka angielskiego

   Młodzieżowe Centrum Edukacji Europejskiej w Poddębicach zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na intensywny kurs języka angielskiego (amerykańskiego). Spotkanie organizacyjne odbędzie się 26 września 2011 roku (poniedziałek) o godz. 17.00.


więcej...

2011-08-23


Zjazd motocykli w Chropach

   Ryk silników motorowych słychać było w niedzielne popołudnie w Chropach. Harleye, hondy, yamahy, czy bmw to tylko niektóre modele, które licznie zebrani mieszkańcy mogli oglądać przy remizie OSP.
 

więcej...

2011-08-23


„Szlakiem unijnych projektów” po Poddębicach

   Poddębice znalazły się na trasie „Szlaku unijnych projektów”. W ramach akcji informacyjno-promocyjnej prowadzonej przez Urząd Marszałkowski w Łodzi nasze miasto odwiedzili dziennikarze mediów regionalnych. Z żurnalistami spotkał się Burmistrz Piotr Sęczkowski.


więcej...

2011-08-23


Zabytek jak nowy

    Odnowione ściany zewnętrzne, wymienione pokrycie dachowe – wyremontowany zabytkowy kościółek w Kałowie wygląda jak nowy i przyciąga wzrok przejeżdżających.


więcej...

2011-08-19


Szybciej po nowych drogach

    Po nowych drogach mogą się poruszać mieszkańcy Gminy Poddębice. Trakty asfaltowe przybyły w Kolonii Byczyna, Karnicach oraz Pudłówku. Na ukończeniu jest też budowa ronda przy wyjeździe z miasta w kierunku autostrady.


więcej...

2011-08-19


Tłumy na basenach i safari

   W miniony weekend kilka tysięcy osób odwiedziło Gminę Poddębice. Przyjazna aura sprzyjała wycieczkom w Ogrodzie Zoologicznym Safari w Borysewie oraz kąpielom w wodzie termalnej w Poddębicach.


więcej...

2011-08-19


Obchody Święta Wojska Polskiego

    Wzorem lat ubiegłych na placu przed kościołem w Poddębicach odbyły się uroczystości Święta Wojska Polskiego.


więcej...

2011-08-16


Głosuj na plac zabaw

   Z projektem ufundowania oraz budowy stu placów zabaw na terenie całego kraju wystąpiła NIVEA Polska z okazji swych setnych urodzin. Poddębicki samorząd przystąpił do udziału w konkursie. - Z inicjatywy radnego Przemysława Jaszczaka zgłosiliśmy lokalizację, w której ma powstać plac zabaw. Jest to teren przed blokiem na ul. Grunwaldzkiej 2 w Poddębicach


więcej...

2011-08-12


Pomysł na weekend - odwiedź safari, wykąp się w ciepłych źródłach

    Zapraszamy na spotkanie z białym lwem w Ogrodzie Zoologicznym Zoo Safari Borysew oraz kąpiel w gorącej wodzie termalnej w Poddębicach.


więcej...

2011-08-11


Święto Wojska Polskiego

   Burmistrz Poddębic oraz Prezes Związku Kombatantów RPiBWP w Poddębicach zapraszają na obchody Święta Wojska Polskiego na Ziemi Poddębickiej.   
   Uroczystości odbędą się w poniedziałek 15 sierpnia 2011 roku na pl. Kościuszki w Poddębicach.


więcej...

2011-08-10


Bezpłatne badania okulistyczne dla dzieci

   Zespół  Poradni „ZDROWIE” Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Poddębicach zaprasza na bezpłatne badania okulistyczne  skierowane do dzieci w wieku 4 i 5 lat (rocznik 2006 i 2007).


więcej...

2011-08-09


Wskocz do wody z głębi ziemi

    Ma 27 tysięcy lat i 70 stopni Celsjusza.
   W Poddębicach ruszyła nie lada atrakcja. Otwarto tam kąpielisko, które napełnione jest gorącą wodą wydobywaną z głębokości ponad 2 kilometrów.
(Express Ilustrowany - Bliżej Ciebie, 30.07.2011r.)


więcej...

2011-08-04


Termalny bilet za krew

   Wakacje to okres, w którym często dochodzi do wypadków i potrzebna jest  krew. Dlatego też Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi  kolejny raz organizuje publiczną zbiórkę krwi.


więcej...

2011-08-03Powrót do listy archiwalnych aktualności


do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+