strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 Wielomilionowe inwestycje

    Dodatkowy milion złotych, do trzech już przyznanych, otrzyma poddębicka gmina na rekultywację nieczynnego wysypiska śmieci. Zarząd województwa łódzkiego zdecydował zwiększyć do 4 mln zł dofinansowanie na rozwiązanie problemu dawnego składowiska odpadów.
(Polska Dziennik Łódzki)


więcej...

2010-11-29


Wreszcie spływa kasa po powodzi

    Jeszcze w tym roku do gminy trafi z budżetu państwa pierwsza transza pieniędzy na odbudowę obiektów i dróg zniszczonych w wyniku majowej powodzi. Władze gminy wyceniły straty na grubo ponad 2 mln zł. Państwo tymczasem zrefunduje jedynie 90 tys. zł. Powodów do paniki jednak nie ma, bo w przyszłym roku pieniędzy na ten cel ma być znacznie więcej. Na co wystarczy już przeznaczona kwota?
(Polska Dziennik Łódzki, 25.11.2010r.)


więcej...

2010-11-25


Asfalt łączy gminy

    Poddębicki samorząd utwardza kolejne drogi. Na ukończeniu jest trasa z Ciężkowa do Panaszewa, realizowana w porozumieniu z powiatem, w przyszłym roku asfalt pojawi się na odcinku Bałdrzychów-Podgórcze-Malenie. Z kolei w gminie Zadzim utwardzona zostanie droga z Pudłówka do Piotrowa na odcinku 1,7 km (wspólna inwestycja z Poddębicami).
(Express Ilustrowany - Bliżej Ciebie, 20.11.2010r.)


więcej...

2010-11-23


Bulwar nad Nerem i nie tylko…

    Wypoczynek w Ogrodzie Zmysłów, edukacja w Domu Pracy Twórczej, spacer bulwarem wzdłuż rzeki Ner – tak za dwa i pół roku będzie można spędzać wolny czas w Poddębicach.


więcej...

2010-11-19


Trops najlepszy w memoriale

    Wykorzystując przerwę między rozgrywkami piłkarze ręczni UKS Trops Poddębice wzięli udział w VII Memoriale Waldka Hyżego. Jest to coroczny turniej piłki ręcznej poświęcony przedwcześnie zmarłemu bramkarzowi Anilany Łódź.


więcej...

2010-11-18


Kurs komputerowy w Wiejskim Centrum

   W dniach od 15 do 26 listopada br. w Wiejskim Centrum Kultury w Bałdrzychowie odbywa się szkolenie z zakresu podstaw obsługi komputera dla osób bezrobotnych z terenu Gminy Poddębice. 


więcej...

2010-11-17


6 jednostek OSP otrzymało samochody

   Kolejne jednostki OSP z terenu Gminy Poddębice otrzymały auta strażackie. Tydzień temu średni samochód ratowniczo-gaśniczy trafił do druhów z Niemysłowa. Teraz przekazano 6 lekkich samochodów przystosowanych do pożarnictwa.


więcej...

2010-11-12


Piękniejące osiedle 500-lecia

   Widać pierwsze efekty rewitalizacji osiedla 500-lecia w Poddębicach. Na ulicach południowej części miasta pojawiła się już kanalizacja deszczowa, nowe oświetlenie i pierwsze chodniki.


więcej...

2010-11-10


Auto dla strażaków z Niemysłowa

   Druhowie OSP Niemysłów mogą spieszyć na pomoc nowym wozem strażackim. W uroczystości przekazania samochodu marki renault 4x4 uczestniczyli strażacy, mieszkańcy, samorządowcy i sponsorzy.


więcej...

2010-11-08


Dodatkowe środki na składowisko odpadów

   Mieszkańcom i samorządowcom z Poddębic od dawna nie daje spokoju nieczynne składowisko odpadów. W końcu jednak problem ten zostanie rozwiązany. Decyzją Zarządu Województwa Łódzkiego Gminie Poddębice zwiększono z 3 na 4 mln zł kwotę dofinansowania na rekultywację składowiska.


więcej...

2010-11-08


Kolejne drogi w Gminie Poddębice

   Niecałe dwa miesiące temu Gminy: Dalików i Poddębice oddały do użytku drogę łączącą Panaszew z Lubochą. Teraz poddębicki samorząd wybuduje kolejne schetynówki. Jedną na odcinku Bałdrzychów-Podgórcze-Malenie, a drugą jako partner Gminy Zadzim.


więcej...

2010-11-08


Marszałek otworzył drogi

   Nawierzchnie asfaltowe, chodniki z kostki brukowej, oświetlenie uliczne to infrastruktura, która powstała na czterech poddębickich ulicach dzięki wsparciu środków z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. W uroczystości otwarcia dróg uczestniczył Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.


więcej...

2010-11-05


Szkolenie dla lokalnych liderów z zakresu „małych projektów”

   Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Poddębice i Zadzim – Kraina bez barier” serdecznie zaprasza mieszkańców gmin Poddębice i Zadzim na bezpłatne szkolenie dla lokalnych liderów z zakresu aplikowania o środki w ramach działania "małe projekty".


więcej...

2010-11-05


Przekazanie auta strażackiego

    W nowy samochód ratowniczo-gaśniczy została wyposażona Ochotnicza Straż Pożarna w Niemysłowie.
W sobotę 6 listopada br. o godz. 14 nastąpi uroczyste przekazanie auta typu 4x4.
więcej...

2010-11-04Powrót do listy archiwalnych aktualności


do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+