strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 Ekologiczne miasto

    Ekologiczną gminą, za jaką uchodzą Poddębice, zainteresowali się fachowcy z łódzkiego Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych Pro-Akademia. Do miasta nad Nerem zjechali uczestnicy VII Forum Klastra „Bioenergia dla Regionu” z różnych europejskich krajów, a także dalekich Indii oraz Kamerunu.


więcej...

2010-09-28


Zdążyć przed Euro

    Rośnie Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie. Właśnie rozpoczęła się budowa obiektu klubowego, realizowanego w tzw. systemie pasywnym, czyli maksymalnie energooszczędnym. Budynek wyposażony zostanie w pompy cieplne, a na dachu zamontowane zostaną solary.


więcej...

2010-09-22


Trops przygotowuje się do ligi

   Na początku października nowy sezon 2010/2011 rozpoczną szczypiorniści UKS Trops Poddębice. Do rozgrywek piłkarze ręczni przygotowywali się na własnych obiektach. Sprawdzianem był wyjazd na Winobraniowy Turniej Piłki Ręcznej w Zielonej Górze.


więcej...

2010-09-20


Olimpijczycy w Poddębicach

   Przez trzy dni Poddębice gościły 18 uczestników V Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. W naszym mieście niepełnosprawni sportowcy z Albanii odpoczywali po podróży, aklimatyzowali się i trenowali.


więcej...

2010-09-20


Stawiają na turystykę

    Poddębice zostały laureatem konkursu „Eurogmina Województwa Łódzkiego”. Statuetki wręczono w ubiegły piątek w Pałacu Poznańskich w Łodzi. Jedną z nich odebrał burmistrz miasta Piotr Sęczkowski. Kapituła doceniła inwestycje samorządu na rzecz turystyki, rekreacji i aktywnego wypoczynku mieszkańców regionu.
(Express Ilustrowany - Bliżej Ciebie, 16.09.2010r.)


więcej...

2010-09-20


Schetynówka na granicy gmin otwarta

   Nową nawierzchnią asfaltową poruszają się mieszkańcy Panaszewa. W uroczystym otwarciu drogi uczestniczyli oni wspólnie z samorządowcami oraz mieszkańcami Gminy Dalików.


więcej...

2010-09-20


Otwarcie drogi Panaszew-Lubocha

   5,5-kilometrowy odcinek drogi połączył Gminy: Poddębice i Dalików. Nowy trakt stanowi alternatywę dla ruchliwej trasy 72, a także umożliwia mieszkańcom Panaszewa, Kazimierzowa, Krzemieniewa oraz Lubochy swobodne i bezpieczne dotarcie do posesji.


więcej...

2010-09-16


Poddębice z nagrodą „Eurogminy”

- Gmina Poddębice jednym z laureatów konkursu „Eurogmina Województwa Łódzkiego”  - zaskoczyła Pana ta nagroda?

Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski: W konkursie wzięło udział wiele samorządów, które stanowiły silną konkurencję, dlatego cieszę się, że nasza Gmina znalazła się w znamienitym gronie. Najwyżej docenione zostały prowadzone przez nas inwestycje służące ożywieniu turystyki i rekreacji.  


więcej...

2010-09-14


Międzynarodowe Poddębice

   Coraz większą popularność zdobywa nasze miasto na arenie międzynarodowej. W Poddębicach goszczą delegacje z zagranicy, a przedstawiciele naszego miasta odwiedzają inne części Europy.


więcej...

2010-09-10


Poddębice partnerem ELIOS

   W dniach 15-18 września br. do Poddębic zawita reprezentacja Albanii. W Mieście Słońca 17-osobowa grupa niepełnosprawnych sportowców przygotowywać się będzie do Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010, które organizowane są w Warszawie.


więcej...

2010-09-10


Informacja Wojewódzkiego Biura Spisowego

   Wojewódzkie Biuro Spisowe w Łodzi informuje, iż Główny Urząd Statystyczny będzie uczestniczył w niedzielę 19 września 2010r., w Dożynkach Prezydenckich w Spale.


więcej...

2010-09-08


Dożynki Gminne za nami

    Przepiękne wieńce dożynkowe, poczęstunek chlebem wypieczonym z tegorocznych zbiorów oraz muzyka ludowa – tego nie brakowało podczas Gminnego Święta Plonów. Tegoroczne dożynki odbyły się w Górze Bałdrzychowskiej. Mieszkańcom Gminy, którzy licznie zgromadzili się na uroczystościach towarzyszyła słoneczna aura.


więcej...

2010-09-07


Akademia Lidera Obszarów Wiejskich zaprasza

    Jak zrobić coś dobrego dla swojej lokalnej społeczności i stać się wyjątkowym mieszkańcem?    więcej...

2010-09-02Powrót do listy archiwalnych aktualności


do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+