strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 

    Burmistrz Poddębic informuje, iż w związku z sytuacją powodziową na terenie Gminy Poddębice oraz kraju odwołane zostały koncerty gwiazd.   

   W ramach obchodów Dni Poddębic, 6 czerwca o godz. 10.30 odbędzie się uroczysta msza święta w intencji Gminy Poddębice.   

   Przewidziane na piątek 4 czerwca uroczystości będą miały charakter festynu charytatywnego dla poszkodowanych przez powódź.


Wystawa archeologiczna

    Jakie skarby z przeszłości kryje ziemia poddębicka? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć odwiedzając miejscowy Pałac.


więcej...

2010-05-26


Poddębiczanie pomogli powodzianom

    Artykuły spożywcze, woda, odzież, środki higieny i czystości, koce, ręczniki i pościel to tylko niektóre z produktów jakie przynieśli poddębiczanie chcący pomóc poszkodowanym przez powódź.


więcej...

2010-05-26


Spotkanie z mieszkańcami miasta

    Budowa odwiertu geotermalnego, rewitalizacja poddębickiego rynku, powstanie centrum turystyczno-rekreacyjnego w Byczynie to tylko niektóre z zagadnień, jakie zostały poruszone podczas spotkania Burmistrza Piotra Sęczkowskiego z mieszkańcami osiedla nr 4 w Poddębicach.


więcej...

2010-05-25


Burmistrz wyróżniony przez Marszałka

    Posłowie, ministrowie, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast oraz inni przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z terenu Województwa Łódzkiego spotkali się na Regionalnej Gali 20-lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce.


więcej...

2010-05-25


Zbiórka darów dla powodzian

    Burmistrz Poddębic informuje, iż w dniu 25 maja br. (wtorek) w godz. 16-18 odbędzie się zbiórka darów dla powodzian.

   Przekazywane mogą być: artykuły spożywcze, woda do picia, odzież, środki czystości i higieny, środki medyczne, sprzęt gospodarczy (wiadra, szczotki, miotły, łopaty), pościel, śpiwory, materace, koce i ręczniki.

   Dary będą przyjmowane przed Urzędem Miejskim w Poddębicach (ul. Łódzka 17/21).
2010-05-24


V Spływ Kajakowy

    Trasę na odcinku Zimne – Dąbie po rzece Ner mieli do pokonania uczestnicy V Spływu Kajakowego. 


więcej...

2010-05-20


Pierwsze miejsce orkiestry

    Orkiestra Dęta OSP Poddębice wygrała w VIII Powiatowym Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych.
   W konkursie muzycy Krzysztofa Kozińskiego zajęli ex equo pierwsze miejsce z Orkiestrą Dętą Związku Harcerstwa Polskiego – OSP z Uniejowa.


więcej...

2010-05-20
    W związku z intensywnymi opadami deszczu oraz wzrostem stanu wód w rzekach Gminy Poddębice na całym jej terenie ogłoszony jest alarm powodziowy do odwołania.
   Służby ratownicze monitorują sytuację i umacniają groble na rzece. Stan wody na Nerze na dzień 20 maja br. wynosi 350 cm. Stan alarmowy jest przekroczony o 90 cm.
   Informacje o lokalnych podtopieniach oraz innych problemach związanych ze stanem powodziowym w naszej Gminie należy zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Poddębicach lub pod numerem telefonu: 43 678 25 80.
   Burmistrz Poddębic składa podziękowania wszystkim jednostkom straży pożarnych – druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Poddębice oraz gmin ościennych, strażakom Państwowej Straży Pożarnej, wolontariuszom, a także innym, którzy pomagają w akcji ratowniczej.


Trops trzeci w półfinale MP

    Szczypiornistom UKS Trops Poddębice nie udało się awansować do finału Mistrzostw Polski. W turnieju półfinałowym podopieczni Sławomira Kobielskiego wywalczyli trzecie miejsce. Awans do dalszej fazy rozgrywek zapewniało zajęcie pierwszej i drugiej pozycji.


więcej...

2010-05-20


Bajpasy na rynku

   Rozpoczęła się rewitalizacja rynku w Poddębicach. Na ulicach w centrum miasta zamontowane zostały tzw. bajpasy, które na czas remontu, polegającego na wymianie sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej, mają zapewniać mieszkańcom zasilanie tymczasowe.


więcej...

2010-05-14


Na EURO 2012 i nie tylko

    W standardzie FIFA i UEFA
   Poddębice szykują się do Mistrzostw  Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Ruszyły prace przy budowie kompleksu boisk w pobliżu chętnie odwiedzanego przez spragnionych aktywnego wypoczynku zalewu Byczyna.


więcej...

2010-05-11


Pamiętali o poległych

    W 65. rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem Zastępca Burmistrza Poddębic Piotr Majer wraz z przedstawicielem Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Poddębicach Bolesławem Płocienniakiem oddali cześć poległym, składając kwiaty w miejscach pamięci znajdujących się na terenie Gminy Poddębice.


więcej...

2010-05-10


Piłkarskie potyczki

    Nieźle radzą sobie w ligowych zmaganiach piłkarze Neru Poddębice. W ostatniej kolejce wszystkie nasze drużyny zainkasowały komplet punktów.


więcej...

2010-05-10


Coraz bliżej Mistrzostwa Polski

    Szczypiorniści UKS Trops Poddębice w półfinale Mistrzostw Polski!
   Podopieczni Sławomira Kobielskiego zajęli drugie miejsce w 1/4 finału, wygrywając 21:16 z MKS Sambor Tczew i 31:25 z UKS Bacieczki Białystok.


więcej...

2010-05-10


Spływ kajakowy Nerem

    W najbliższy piątek, 14 maja, odbędzie się V spływ kajakowy rzeką Ner. Jest to cykliczna impreza organizowana przez Związek Gmin Nadnerzańskich, promująca walory przyrodnicze i krajobrazowe Doliny Neru.


więcej...

2010-05-10


XXVI Bieg Zwycięstwa

    Ponad 430 zawodników i zawodniczek wzięło udział w XXVI Biegu Zwycięstwa, który odbył się na terenie poddębickiej Gminy. Młodsi biegli po ulicach miasta, a starsi mieli do pokonania trasę z Rąkczyna i Góry Bałdrzychowskiej.


więcej...

2010-05-10Powrót do listy archiwalnych aktualności


do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+