strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 Auto już jest, będzie i wypożyczalnia

   Od listopada br. rusza wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Poddębicach. Gmina już zakupiła samochód przystosowany dla osób niepełnosprawnych.


więcej...

2008-10-29


Sobieski na ławeczce?

   Mieszkańcy poddębickiego osiedla Północ jeszcze w tym roku dotrą do swoich mieszkań gruntownie zmodernizowaną ulicą Sobieskiego. Główna arteria tej części miasta będzie miała nową nawierzchnię, chodniki, oświetlenie i zieleńce.


więcej...

2008-10-27


Rośnie fabryka papierosów

   180 osób może liczyć w przyszłym roku na pracę w powstającej pod Poddębicami fabryce Japan Tobacco. Koncern tytoniowy buduje w miejscowości Gostków Stary drugą już wytwórnię papierosów. Będą tu produkowane takie marki jak Camel, Salem czy LD.


więcej...

2008-10-27


Modernizacja drogi w Byczynie

   Kolejną inwestycję drogową realizuje Gmina Poddębice. Po rozpoczęciu robót w Zagórzycach oraz na ul. Kosmonautów i Sobieskiego w Poddębicach przyszedł czas na drogę w Byczynie.


więcej...

2008-10-24


Konkurs fotograficzny i filmowy rozstrzygnięty

   Znamy zwycięzców konkursu fotograficznego „Zatrzymać wakacje” i filmowego „60 sekund wakacji”, który zorganizowała Komisja Oświaty, Zdrowia i Kultury przy Radzie Miejskiej w Poddębicach oraz Młodzieżowa Rada Miasta Poddębice.


więcej...

2008-10-23


ŁKS ograł Ner

   Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego gościli w Poddębicach. Drużyna występująca na co dzień w ekstraklasie rozegrała mecz towarzyski z miejscowym Nerem.


więcej...

2008-10-22


Rondo jednak będzie!

   Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybuduje w przyszłym roku rondo w centrum Poddębic. Mimo wcześniejszych zapewnień, że droga krajowa nr 72 doczeka się modernizacji dopiero za trzy lata, pieniądze na tę inwestycję się znalazły.


więcej...

2008-10-20


opis zdjecia: logo ŁKS.jpg

ŁKS zagra w Poddębicach

   Nie lada gratka czeka kibiców piłki nożnej. W środę, 22 października br., do Poddębic zawita drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego. Piłkarze klubu występującego w ekstraklasie rozegrają mecz towarzyski z miejscowym Nerem. Początek spotkania na poddębickim stadionie o godzinie 15.30.2008-10-17


Gmina przebudowuje ul. Sobieskiego

   Nowego wyglądu nabiera ul. Sobieskiego w Poddębicach, gdzie trwają prace związane z przebudową drogi.


więcej...

2008-10-16


Razem, ale nie po równo

   Mieszkańcy miejscowości Malenie mogą już dojechać do swoich domów po nowej, asfaltowej drodze. Kilka dni temu oddano do użytku kilometrowy odcinek szosy łączącej drogę wojewódzką nr 473 z Maleniami.


więcej...

2008-10-16


Na koniec roku gmina remontuje wiejskie drogi

   Jeszcze w tym roku mieszkańcy podpoddębickich Zagórzyc będą poruszać się po nowej asfaltowej drodze. Dywanik położony zostanie na dwukilometrowym odcinku. 


więcej...

2008-10-16


Dzień Nauczyciela

   Podziękowania, kwiaty i życzenia towarzyszyły spotkaniu z okazji Dnia Nauczyciela, które odbyło się w poddębickim Gimnazjum.


więcej...

2008-10-15


Zadbaj o swój wzrok

   Osoby w wieku 35-60 lat mogą wziąć udział w bezpłatnym badaniu okulistycznym.


więcej...

2008-10-14


Zmagania szczypiornistów

   Nowy sezon rozpoczęli szczypiorniści Tropsa Poddębice. Na inaugurację podopieczni Sławomira Kobielskiego przegrali w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejszym PMKS Focus Park-Kiperem 21:42.


więcej...

2008-10-13


Będzie praca

   Ponad 200 osób może liczyć na pracę przy produkcji papierosów w gostkowskim Gallaherze. Obecnie zatrudnienie w fabryce tytoniu ma 320 ludzi. Właściciele – Japończycy – budują nową halę produkcyjną. Prace zakończą się w przyszłym roku, ale już teraz montowane są urządzenia.


więcej...

2008-10-08


Wykorzystują dobrą pogodę i remontują na potęgę

   Po prawie trzydziestu latach poddębiczanie mieszkający przy ulicy Kosmonautów doczekają się kanalizacji deszczowej, a w konsekwencji i asfaltu na drodze przed swoimi domami.


więcej...

2008-10-08


W mieście nad Nerem coraz więcej szwaczek garnie się do produkcji pończoch

   Andrzej Dąbrowski i Józef Synkowski robią, co mogą, by przygotować park maszynowy zakładu Sandra na przyjęcie 250 szwaczek. Na początek w byłej Biance zatrudnienie znalazło 30 pań.


więcej...

2008-10-07


Modernizacja drogi w Zagórzycach

   Jeszcze w tym roku mieszkańcy Zagórzyc będą poruszać się po nowej drodze. Asfaltowy dywanik położony zostanie na długości 2 km.


więcej...

2008-10-06


Dofinansowania dla pracodawców

   Pracodawcy zatrudniający młodocianych pracowników zamieszkałych na terenie Gminy Poddębice, podobnie jak w roku ubiegłym, mają możliwość uzyskania dofinansowania kosztów kształcenia tychże pracowników.


więcej...

2008-10-03


Przebudowa ul. Kosmonautów

   Rozpoczęła się modernizacja ul. Kosmonautów w Poddębicach. Choć ulica położona jest w centrum miasta, do tej pory nie doczekała się twardej nawierzchni i kanalizacji deszczowej.  
  


więcej...

2008-10-01Powrót do listy archiwalnych aktualności


do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+