strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 Gmina modernizuje ul. Wyzwolenia i 22 lipca w Poddębicach

   Przyjazna aura sprzyja prowadzeniu prac budowlanych na poddębickich drogach. Na osiedlu domków jednorodzinnych w południowej części miasta trwa przebudowa nawierzchni chodnika.


więcej...

2008-09-30


Powstaje boisko wielofunkcyjne

   Rozpoczęły się prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni syntetycznej w Poddębicach. Powstający przy Szkole Podstawowej obiekt ma być gotowy do końca listopada br.


więcej...

2008-09-29


XXVII sesja Rady Miejskiej w Poddębicach

   Na godzinę 12 we wtorek 30 września br. zwołano XXVII sesję Rady Miejskiej w Poddębicach.


więcej...

2008-09-26


Dzieciaki z Porczyn mają świetlicę

   2,5 tys. złotych na funkcjonowanie świetlicy dla dzieci z Porczyn przeznaczyła Gmina Poddębice. 


więcej...

2008-09-25


Miliony złotych na inwestycje

   Szykuje się inwestycyjny boom w Gminie Poddębice. Wkrótce magistraccy urzędnicy rozstrzygnąć mają rozstrzygnąć 14 przetargów. Na realizację tych zadań Gmina wyda około 13 mln zł.


więcej...

2008-09-24


Orkiestry dęte zagrały w Poddębicach

   Trzygodzinne widowisko z udziałem orkiestr dętych z kraju i zagranicy podziwiała licznie zebrana publiczność. W hali poddębickiego Gimnazjum odbył się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złoty Puzon – Poddębice 2008”


więcej...

2008-09-22


Włókiennictwo nad Łódką i Nerem zaczyna się odradzać

   35-letnia Aneta Bednarek spod Poddębic od blisko roku nie siedziała przy maszynie krawieckiej. Była szwaczka ze zlikwidowanych zakładów Bianca już się bała, że wkrótce zapomni, jak się pracuje w tym fachu.


więcej...

2008-09-19


Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych "Złoty Puzon - Poddębice 2008"

   W najbliższą niedzielę, 21 września br. w hali poddębickiego Gimnazjum odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złoty Puzon – Poddębice 2008”. Początek imprezy przewidziano na godzinę 15.30.


więcej...

2008-09-18


Uroczyste otwarcie drogi w Maleniu

   Mieszkańcy wsi oraz przedstawiciele władz wzięli udział w uroczystym otwarciu drogi gminnej w miejscowości Malenie.


więcej...

2008-09-16


Trenują szczypiorniści

   Trwają przygotowania do nowego sezonu poddębickich szczypiornistów. W rozgrywkach ligowych na szczeblu wojewódzkim nasze miasto reprezentować będzie pięć drużyn.


więcej...

2008-09-15


Ćwiczyli w Poddębicach

   Około 150 uczestników, w tym strażacy OSP Góra Bałdrzychowska, wzięło udział w ćwiczeniach terenowych z zakresu współdziałania Wojewódzkiego Magazynu Przeciwpowodziowego z jednostkami samorządu terytorialnego w sytuacji zagrożenia powodziowego.


więcej...

2008-09-12


Gminno-Parafialne uroczystości dożynkowe

   Przedstawiciele władz parlamentarnych, gminnych i powiatowych, rolnicy oraz mieszkańcy miasta i gminy uczestniczyli w uroczystościach dożynkowych. W tym roku święto dziękczynienia za plony połączono z odpustem z okazji Święta Narodzenia NMP.


więcej...

2008-09-10


Gmina pomoże niepełnosprawnym uczniom

   Gmina Poddębice rozpoczęła realizację pilotażowego programu "Uczeń na wsi - pomoc w zdobywaniu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące tereny wiejskie oraz gminy miejsko-wiejskie".   


więcej...

2008-09-10


Polak Węgier dwa bratanki

   Trzy dni przebywali na terenie Gminy Poddębice członkowie Zespołu Ludowego z węgierskiego Rimóc. Muzycy przybyli na zaproszenie Zespołu Ludowego Bałdrzychowianie, który gościł na Węgrzech w ubiegłym miesiącu.


więcej...

2008-09-09


Gmina Poddębice na Jarmarku Wojewódzkim

   Gmina Poddębice wzięła udział w V Jarmarku Wojewódzkim, który odbył się w Łodzi. W tym roku nasze stoisko zamieniło się w safari.


więcej...

2008-09-08


Rajd rowerowy

   Komenda Hufca 5-15 ze Zduńskiej Woli w piątek 12 września br. organizuje rajd rowerowy "Na szlaku miejsc pamięci ofiar II wojny światowej". Do wzięcia udziału w rajdzie organizatorzy zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, w tym młodzież z OHP oraz uczestników indywidualnych.


więcej...

2008-09-05


Rywalizowali strażacy ochotnicy

   Strażacy seniorzy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzycach, druhny seniorki OSP Bałdrzychów oraz juniorzy z Bałdrzychowa i Zagórzyc wraz z juniorkami z Bałdrzychowa i Nowego Pudłowa okazali się najlepsi w klasyfikacji generalnej Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożaniczych.


więcej...

2008-09-02


Poddębicki Urząd Miejski z certyfikatem Microsoft

   Urząd Miejski w Poddębicach może pochwalić się certyfikatem Microsoft License Management.


więcej...

2008-09-01Powrót do listy archiwalnych aktualności


do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+