strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 "Piraci z Karaibów" i "Lejdis" w kinie letnim

   Interesujący wieczór filmowy zapowiada się w sobotę 2 sierpnia br. w Poddębicach. O godzinie 21.00 w loggii poddębickiego pałacu mieszkańcy miasta będą mogli obejrzeć trzecią część „Piratów z Karaibów”, a następnie polską komedię „Lejdis”.


więcej...

2008-07-30


Życzliwe serca zawsze razem

   „Zawsze razem” to nazwa projektu, którego realizację rozpoczyna Stowarzyszenie Abstynenckiego Klubu „Życzliwych Serc” z Poddębic.


więcej...

2008-07-29


OK Poddębice wicemistrzem kraju!

   Jako wicemistrzowie kraju wrócili z III Mistrzostw Polski Juniorów Energa Beach Soccer 2008 piłkarze OK Poddębice.


więcej...

2008-07-28


Powstanie boisko wielofunkcyjne

   Powstałe kilka miesięcy temu w Poddębicach boisko ze sztuczną nawierzchnią cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. O każdej porze dnia można spotkać tam grających w piłkę poddębiczan. Z nowego obiektu szczególnie zadowolona jest młodzież, która może rozwijać swoje sportowe umiejętności.


więcej...

2008-07-23


OSP Klementów istnieje 50 lat

   Przekazanie sztandaru, odsłonięcie pamiątkowej tablicy, uhonorowanie druhów medalami za zasługi dla pożarnictwa oraz uroczysta defilada strażackich pododdziałów – tak obchodzono 50-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Klementowie.


więcej...

2008-07-22


Poddębicki park pięknieje

   Na przełom sierpnia i września br. zaplanowano rozpoczęcie drugiego etapu prac leczniczo-pielęgnacyjnych na terenie poddębickiego parku.


więcej...

2008-07-22


Koncertowali w Mikołajkach

   Cztery dni przebywała w Mikołajkach poddębicka Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej. Wizyta na Mazurach odbyła się w ramach podpisanego na początku tego roku porozumienia o współpracy pomiędzy Poddębicami i Mikołajkami.


więcej...

2008-07-21


Tłoczno na safari

   Nowootwarte safari w Borysewie przyciąga tłumy zwiedzających. Każdego dnia goszczą tu młodzieżowe wycieczki, a także całe rodziny.


więcej...

2008-07-21


50 lat OSP Klementów

   Jubileusz 50-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Klementowie będą świętować tamtejsi druhowie strażacy, mieszańcy wsi oraz zaproszeni goście. Uroczystość zaplanowano na niedzielę, 20 lipca br. Rozpocznie się ona o godzinie 14 w remizie OSP Klementów.


więcej...

2008-07-18


Łotysze z wizytą w Poddębicach

   Delegacja z łotewskiego miasta Cesis wizytowała Poddębice. Zagraniczni goście byli naszymi partnerami w projekcie HEPRO i podczas jego realizacji dwukrotnie odwiedzili miasto nad Nerem.


więcej...

2008-07-17


Oszacują straty spowodowane suszą

   W związku z wystąpieniem klęski suszy na terenie Gminy Poddębice została powołana Komisja ds. szacowania strat w gospodarstwach rolnych. W poddębickiej Gminie suszą objętych zostało 49 sołectw oraz Poddębice.


więcej...

2008-07-15


W Gminie powstają nowe drogi

   Na terenie Gminy Poddębice trwają prace związane z budową dróg. Powody do zadowolenia mają mieszkańcy wsi Malenie oraz Sempółki, gdzie odbywa się pierwszy etap prac budowlanych. Od sierpnia br. mieszkańcy będą poruszać się w swoich miejscowościach po nowej nawierzchni.


więcej...

2008-07-15


Piłkarskie zmagania strażaków

   OSP Niemysłów został zwycięzcą II Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Pożarniczych, który odbył się w Ciężkowie. Strażacy z Niemysłowa obronili wywalczony przed rokiem tytuł pokonując w finale 1:0 druhów z Mianowa.


więcej...

2008-07-14


Safari otwarte dla turystów

   W Borysewie koło Poddębic otwarte zostało pierwsze w województwie łódzkim, a trzecie w Polsce safari.


więcej...

2008-07-14


Zatrzymaj wakacje w 60 sekund

   Lubisz fotografować lub filmować? Weź udział w konkursie fotograficznym „Zatrzymać wakacje” albo filmowym „60 sekund wakacji”.


więcej...

2008-07-14


Będzie remont ul. Ogrodowej

   Jeszcze w tym roku mieszkańcy ulicy Ogrodowej w Poddębicach doczekają się budowy kanalizacji deszczowej wraz z nawierzchnią pasa drogowego w pobliżu ich domostw.


więcej...

2008-07-12


Strażacy będą rywalizować na boisku

   Osiem strażackich drużyn piłkarskich stanie do walki o Puchar Burmistrza Poddębic. Turniej Piłki Nożnej Drużyn Pożarniczych rozpocznie się w niedzielę 13 lipca br. o godzinie 10.00 w Ciężkowie.


więcej...

2008-07-11


Nowe Centrum

   Kilkanaście lat czekali mieszkańcy Bałdrzychowa, by w ich wsi zaczął funkcjonować ośrodek kultury. Obecnie rolę tę pełni Wiejskie Centrum Kultury. Uroczystość otwarcia placówki połączona była z nadaniem jej imienia profesora Stefana Ignara w setną rocznicę urodzin.


więcej...

2008-07-08


WIT szósty w kraju!

   Szóste miejsce w Finałach VI Mistrzostw Polski Energa Beach Soccer 2008 wywalczyli zawodnicy WIT-u Poddębice.


więcej...

2008-07-07


Otwarcie Wiejskiego Centrum Kultury

   Na godzinę 12 w najbliższą sobotę (5 lipca br.) zaplanowano otwarcie Wiejskiego Centrum Kultury w Bałdrzychowie, które otrzyma imię prof. Stefana Ignara – działacza ruchu ludowego i współtwórcy Powiatu Poddębickiego w 1956 roku.


więcej...

2008-07-03


Inwestycja Japan Tobacco

   Międzynarodowy koncern tytoniowy Japan Tobacco oficjalnie ogłosił rozpoczęcie inwestycji związanej z budową fabryki o powierzchni 24 tys. m. kw. Grupa JTI, która swoją siedzibę ma w Poddębicach wybuduje nowy zakład w Gostkowie Starym i do 2010 roku zaangażuje środki finansowe w wysokości 60 mln dolarów.


więcej...

2008-07-02


Festyn "Strzel Burmistrzowi"

   Kilkaset mieszkańców Gminy Poddębice bawiło się na festynie pn. „Strzel Burmistrzowi”, który odbył się w Ciężkowie.


więcej...

2008-07-01Powrót do listy archiwalnych aktualności


do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+