strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 Świętowali złote gody

   25 par z terenu Gminy Poddębice uhonorowano medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.


więcej...

2008-04-29


XXI i XXII Sesja Rady Miejskiej w Poddębicach

   Na godzinę 12 we wtorek 29 kwietnia br. zaplanowano XXI Sesję Rady Miejskiej w Poddębicach. Porządek obrad przedstawia się następująco:


więcej...

2008-04-28


Grały Olimpiady Specjalne

   W IX Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który odbył się na poddębickim stadionie rywalizowało szesnaście drużyn z terenu całego województwa.


więcej...

2008-04-25


Wizytowali Poddębice

   Kilkunastu dziennikarzy wraz z przedstawicielami EkoFunduszu gościło w Poddębicach. Podczas wizyty w Mieście Słońca przyjezdni zwiedzili największą w Polsce instalację solarną oraz kotłownię, która zapewnia ciepło mieszkańcom osiedla Północ w Poddębicach.


więcej...

2008-04-24


Złóż PIT-y w magistracie

   30 kwietnia br. upływa termin składania PIT-ów. Mieszkańcy, którzy nie złożyli jeszcze swoich zeznań podatkowych nie muszą udawać się do Urzędu Skarbowego. Mogą to zrobić przy okazji wizyty w poddębickim magistracie. Tutaj w godzinach od 8 do 14 czynny jest punkt przyjmowania PIT-ów.


więcej...

2008-04-23


Konferencja prasowa

   Modernizacja systemu grzewczego na terenie Poddębic będzie tematem konferencji prasowej zorganizowanej w dniu 24 kwietnia 2008 roku (czwartek) o godzinie 9.15 w Poddębickim Domu Kultury i Sportu.


więcej...

2008-04-23


Turniej Olimpiad Specjalnych

   W czwartek, 24 kwietnia br., już po raz dziewiąty osoby niepełnosprawne będą rywalizować w Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Początek sportowej imprezy, nad którą patronat objął Poseł na Sejm RP Stanisław Olas, zaplanowano na godzinę 9.30. Odbędzie się ona na poddębickim stadionie.


więcej...

2008-04-23


Śpiewająco o zdrowiu

   W III Ogólnopolskim Festwialu Piosenki o Zdrowiu, który odbył się w Poddębickim Domu Kultury i Sportu wzięły udział dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu Gminy Poddębice, Zadzim, Wartkowice, Pęczniew i Uniejów.


więcej...

2008-04-22


Recytowali po włosku

   Uczniowie z Bałdrzychowa w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjaliści z Zygier w kategorii szkół ponadpodstawowych okazali się najlepsi w konkursie recytatorskim literatury włoskiej, zorganizowanym przez Młodzieżowe Centrum Edukacji Europejskiej w Poddębicach.


więcej...

2008-04-21


Potyczki matematyczne

   57 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych rywalizowało w szóstej edycji Międzygminnych Potyczek Matematycznych. Finały konkursu odbyły się w Szkole Podstawowej w Bałdrzychowie.


więcej...

2008-04-18


Na wojskową nutę

   Nie lada wydarzenie kulturalne przeżyli mieszkańcy Gminy Poddębice, którzy wybrali się na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.


więcej...

2008-04-17


Akcja "Maturzyści 2008"

   Tegoroczni maturzyści ze szkół ponadgimnazjalnych w Poddębicach zgromadzili się na placu Kościuszki, by wziąć udział w akcji „Maturzyści 2008”.


więcej...

2008-04-16


Mistrzowie ortografii

   Emilia Markowska w kategorii klas II-III oraz Daria Patora w kategorii klas IV-VI zostały mistrzami ortografii w eliminacjach gminnych Konkursu Ortograficznego. Zwycięzcy tego etapu zakwalifikowali się do następnej fazy konkursu.


więcej...

2008-04-15


Szansa na pracę

   W środę 16 kwietnia br. o godzinie 14 w sali konferencyjnej poddębickiego magistratu odbędzie się spotkanie przedstawicieli firmy „Corin” z bezrobotnymi poszukującymi pracy.


więcej...

2008-04-14


Pamiątkowe zdjęcie maturzystów

   W poniedziałkowe południe, 14 kwietnia br., tegoroczni maturzyści z Poddębic zgromadzą się na placu przed kościołem, by wspólnie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


więcej...

2008-04-11


Koncert zespołu Wojska Polskiego

   W piątek 11 kwietnia br. o godzinie 18 w hali poddębickiego gimnazjum odbędzie się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.


więcej...

2008-04-10


Przebudowa kotłowni przy ul. Zielonej

   W kotłowni przy ul. Zielonej 14 w Poddębicach trwają prace mające na celu dostosowanie kotłowni do zasilania biomasą, czyli brykietem ze słomy.


więcej...

2008-04-09


Egzamin szóstoklasistów

   Szóstoklasiści z terenu Gminy Poddębice, podobnie jak pozostali uczniowie z kraju, przystąpili do egzaminu wiedzy z zakresu szkoły podstawowej.     


więcej...

2008-04-08


Cykl szkoleń z EFS za nami

   Zakończył się cykl szkoleń dotyczących Europejskiego Funduszu Społecznego, organizowanych przez Gminę Poddębice oraz Regionalny Ośrodek EFS w Sieradzu.


więcej...

2008-04-07


Przegląd teatrzyków szkolnych

   Uczniowie klas I-III oraz IV-VI rywalizowali o najwyższe aktorskie laury podczas Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych oraz  Międzyszkolnego Przeglądu Teatrzyków „Czarodziejski Kufer”.


więcej...

2008-04-04


"SANDRA" wypełni miejsce "BIANCI"

   Ponad 200 miejsc pracy powstanie w Poddębicach. Możliwe to będzie dzięki nowemu inwestorowi, który zdecydował się wejść na poddębicki rynek. Jest nim firma „SANDRA”, która specjalizuje się w dziedzinie pończosznictwa, dziewiarstwa, bieliźniarstwa i konfekcji. Pod względem produkcji firma ta zajmuje drugie miejsce w kraju.


więcej...

2008-04-02


Przedszkolaki na scenie

   Osiem grup przedszkolnych z terenu powiatu poddębickiego wzięło udział w Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych pod nazwą „Kolorowa scena”. Swoje umiejętności artystyczne prezentowały sześciolatki.


więcej...

2008-04-01Powrót do listy archiwalnych aktualności


do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+