strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 Obradowali miejscy radni

W poniedziałek 29 października 2007 roku odbyła się XV Sesja Rady Miejskiej w Poddębicach.


więcej...

2007-10-30


Poddębiczanie we władzach Ogólnopolskiej Federacji

Dwóch reprezentantów Gminy Poddębice znalazło się we władzach Ogólnopolskiej Federacji Młodzieżowych Samorządów Lokalnych. Na X Zgromadzeniu Ogólnym OFMSL w Warszawie na członka Zarządu wybrano byłego przewodniczącego poddębickiej Młodzieżowej Rady Miasta – Wiktora Plesińskiego. Z kolei obecny przewodniczący Grzegorz Olas zasiadł w Komisji Rewizyjnej Federacji.


więcej...

2007-10-29


Młodzieżowe Centrum zaprasza

Młodzieżowe Centrum Edukacji Europejskiej w Poddębicach przyjmuje zgłoszenia do udziału w autorskich warsztatach europejskich oraz warsztatach z profilaktyki uzależnień.


więcej...

2007-10-28


Promują wolontariat

Kto może zostać wolontariuszem, jakie są jego prawa i obowiązki oraz jakie korzyści niesie wolontariat? Odpowiedzi na te pytania mogli poznać uczniowie poddębickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Liceum Ogólnokształcącego podczas spotkania poświęconego promocji wolontariatu.


więcej...

2007-10-27


Pielęgnują park i stadion

Rozpoczęły się prace leczniczo-pielęgnacyjne w Poddębickim Zespole Przyrodniczo-Krajobrazowym, który tworzą zabytkowy park oraz stadion miejski w Poddębicach.


więcej...

2007-10-26


Widniej w Kolonii Góra Bałdrzychowska

W związku z rosnącą liczbą zabudowań powstających wokół Poddębic  konieczne stało się dobudowanie oświetlenia drogowego.


więcej...

2007-10-25


Budują kanalizację deszczową

Do końca listopada poddębiczanie mieszkający w rejonie ulic Parzęczewskiej, Szkolnej, Spacerowej będą mieć kanalizację deszczową.


więcej...

2007-10-25


Remisowo i zwycięsko z PTC

Kolejną serię spotkań rozegrali piłkarze z Poddębic. Seniorzy Neru zremisowali po raz trzeci z rzędu, tym razem 0:0 z PTC Pabianice. Z kolei futboliści występujący w klasie Deyna wygrali 1:0 również z pabianickim PTC. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Konrad Kubiak.


więcej...

2007-10-24


Wygrana i przegrana szczypiornistów

Nadal bez zwycięstwa w lidze szczypiorniaka pozostają juniorzy Neru Poddębice. W czwartym meczu sezonu podopieczni Sebastiana Bamberskiego przegrali 18:41 PMKS Focus Park-Kiper Pabianice. W najbliższą niedzielę poddębiczanie zagrają w Pabianicach z Pabiksem.


więcej...

2007-10-24


Czwarty blok TBS oddany

21 rodzin pod koniec miesiąca wprowadzi się do nowo wybudowanego bloku TBS w Poddębicach. Uroczystego oddania mieszkań dokonał Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Stanisław Olas.


więcej...

2007-10-23


Na ratunek nowym autem

Nowym autem będą wyjeżdżać do akcji ratowniczych strażacy Ochotniczej Staży Pożarnej w Sworawie.


więcej...

2007-10-23


Nowa droga na granicy gmin

Mieszkańcom gmin Poddębice i Zadzim przybyła nowa droga. Asfalt został położony na trasie od Pudłówka do Małynia w kierunku wsi Żerniki.


więcej...

2007-10-19


Poddębice na V Międzynarodowych Targach INFRASTRUKTURA

Poddębice wspólnie z innymi samorządami województwa łódzkiego wzięły udział w V Międzynarodowych Targach INFRASTRUKTURA, które odbyły się w Warszawie.


więcej...

2007-10-19


Studenci zaprojektują kanalizację

Studenci czwartego roku inżynierii środowiska Akademii Rolniczej z Poznania gościli w Poddębicach w ramach realizacji programu prowadzonego przez wielkopolską uczelnię.            


więcej...

2007-10-18


Futbolowe wieści

Nieźle radzą sobie piłkarze Neru Poddębice grający w piątej lidze. Po jedenastu kolejkach podopieczni Macieja Boczkowskiego zajmują ósmą pozycję mając na koncie dwadzieścia punktów.


więcej...

2007-10-17


Zmagania szczypiornistów

Dwie spośród siedmiu drużyn, które reprezentują Poddębice na różnym szczeblu rozgrywek w piłce ręcznej rozpoczęło ligowe rozgrywki.


więcej...

2007-10-16


Nowa droga i sala OSP w Zagórzycach

Nową drogę oraz wyremontowaną salę OSP mają mieszkańcy Zagórzyc. Uroczystości związane z oddaniem drogi i sali OSP do użytku odbyły się w ramach Święta Neru w Zagórzycach.


więcej...

2007-10-15


Artyści Teatru Wielkiego zainaugurowali Rok Kulturalny w Poddębicach

Sukces lipcowego występu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi na poddębickiej scenie sprawił, że łódzcy soliści po raz drugi zagościli w mieście nad Nerem.


więcej...

2007-10-14


Święto Neru w Zagórzycach

W niedzielę 14 października br. w Zagórzycach odbędzie się Święto Neru.
więcej...

2007-10-13


Inauguracja Roku Kulturalnego

W piątek 12 października 2007 br., o godzinie 18.00 w poddębickim Pałacu odbędzie się uroczysta Inauguracja Roku Kulturalnego.


więcej...

2007-10-12


21 mieszkań przybędzie w Poddębicach

W drugiej połowie października br. do użytku zostanie oddany nowy blok mieszkalny, w którym swoje lokum znajdzie dwadzieścia jeden rodzin.


więcej...

2007-10-09


Oglądali solary

Coraz większą popularnością cieszą się odnawialne źródła energii. W Poddębicach gościła kilkunastoosobowa grupa samorządowców z całego kraju, którzy poznawali mechanizm działania największej w Polsce instalacji słonecznej.


więcej...

2007-10-08


WFOŚiGW zainwestował w sieć cieplną Poddębic

Dotację w wysokości 2,4 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi otrzymała Gmina Poddębice na modernizację systemu ciepłowniczego miasta.


więcej...

2007-10-07


Nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Niemysłowie

22 września 2007 roku zapisze się w pamięci uczniów, nauczycieli oraz całego społeczeństwa niemysłowskiego na wiele lat. Tego dnia odbyło się Nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki Niemysłowie.
 


więcej...

2007-10-06


W Niewieszu obchodzili święto plonów

Władze gminne, powiatowe i wojewódzkie, wśród nich Marszałek Stanisław Olas, a także licznie zebrani mieszkańcy Gminy Poddębice świętowali w niedzielne popołudnie w Niewieszu dożynki. Tegorocznemu świętu plonów towarzyszyła piękna pogoda i świetna zabawa.


więcej...

2007-10-05


Św. Idzi stanął na froncie kościoła

W niedzielę 16 września br. w kościele w Bałdrzychowie odbyło się uroczyste poświęcenie figury św. Idziego, patrona tutejszej parafii.


więcej...

2007-10-04


Jarmark Wojewódzki

Dwa dni Gmina Poddębice wspólnie z Gminą Zadzim prezentowały swoje walory gospodarcze, kulturalne, turystyczne i sportowe na IV Jarmarku Wojewódzkim, który odbył się 8 i 9 września br. w Łodzi.


więcej...

2007-10-03


Polskie i europejskie samorządy w trosce o zdrowie mieszkańców

Poddębice po raz drugi były gospodarzem konferencji HEPRO. Projekt pod tą samą nazwą został opracowany przez Zdrowe Miasta Regionu Morza Bałtyckiego, otrzymał akceptację Komisji Europejskiej i wspierany jest przez Światową Organizację Zdrowia.


więcej...

2007-10-02Powrót do listy archiwalnych aktualności


do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+