strona glowna
gmina Poddebice
urzad
aktualnosci
oferty inwestycyjne
ogloszenia
galeria
mapy
kontakt
linki
 
aktualności

Pojadą po asfalcie


   Pomimo zbliżającego się końca sezonu inwestycyjnego, w Poddębicach nie ustają prace przy utwardzaniu ulic i dróg. W zeszłym tygodniu ruszyły roboty ziemne na ulicy Ogrodowej. Budowana jest tu kanalizacja deszczowa. Jeśli aura pozwoli, jeszcze w tym roku ulica otrzyma nową asfaltową nawierzchnię.

- Ulica Ogrodowa jest jedną z ostatnich w centrum miasta, które nie doczekały się dotąd modernizacji – mówi Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski.

- Mieszkańcy wielokrotnie prosili o utwardzenie nawierzchni, bo mieści się tu m. in. hurtownia i jest spory ruch samochodowy. Dotąd zawsze były ważniejsze zadania, ale nareszcie znaleźliśmy środki na utwardzenie tej ulicy i roboty ruszyły. Modernizacja ul. Ogrodowej będzie kosztowała 220 tysięcy złotych, w całości sfinansujemy ją z budżetu.

   Asfaltowych dróg przybywa także w Gminie Poddębice. W czwartek dobiegła końca budowa drogi w miejscowości Byczyna. Na odcinku 800 metrów położony został asfaltowy dywanik.

   W najbliższym czasie zakończą się prace w Nowym Pudłowie oraz Zagórzycach, gdzie na drogach także pojawią się nawierzchnie asfaltowe.
(Tekst i zdjęcie: Jacek Zemła, Express Ilustrowany, 12.11.2008 r.)

  • Mieszkańcy Byczyny od czwartku mogą jeździć po nowej nawierzchniPowrót do listy

do góry ^^Wszystkie prawa zastrzeżone.


strony internetowe Łódź
Google+